PSVR 2 sa chystá na vydanie ďalšej exkluzivity. Firewall Ultra, taktická akcia, dostala dátum vydania

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Taktická akcia Firewall Ultra, ktorá aj svojim názvom pokračuje v skvelom Firewall Zero Hour, bola ohlásená vlani ako jeden z titulov PSVR 2. Doteraz nemala dátum vydania, ale to sa razom zmenilo s novým oznámením jej autorov. Štúdio First Contact, ktoré k udalosti prinieslo aj minútové gameplay video, totiž novo povedalo, že hra vyjde už budúci mesiac, a to ako očakávaná exkluzivita pre PS VR2.

First Contact povedalo, že Firewall Ultra vstúpi medzi hráčov už 24. augusta, a to za zníženú cenu, ktorú vidíme už v predobjednávke.

- Reklama -

Štandardná edícia bude takto predbežne aj nakoniec stáť digitálne len 39,99,- € (podľa slovenského PlayStation Store), zatiaľ čo jej nadstavba – digital deluxe – zase 59,99,- €.

Jej výhodou je však odomknutie štvorice bonusov, ktoré lacnejšia edícia mať nebude. Medzi ne patria: predbežný prístup k 4 kontraktom, ktoré si držitelia základnej edície budú musieť pracnejšie odomknúť hraním; ďalej 4 oblekov pre jednotlivé kontraktory; následne 4 kamufláže pre ich zbrane; a nakoniec aj sprístupnenie Operation Passu – teda season passu, ktorý autori nazvali inak.

Pri predobjednaní jednej z oboch edícií taktiež získate jeden bonus navyše, ktorý je čisto odmenou za predobjednávku. Za prejavenú dôveru dostanete do svojej výbavy legendárny samopal Reaper X75 – čo je zbraň, ktorú pochopiteľne ostatní mať nebudú a pôjde čisto o unikátny bonus.

- Reklama -

Pokiaľ ide potom o samotné previazanie hry s prvým dielom, tu sa vývojári už skôr vyjadrili. Hra je zasadená päť rokov po udalostiach jednotky, pričom zachované sú niektoré postavy aj miesta, avšak s radou zmien, ktoré zmenili ich stav.

Zmeny však prináša aj sama hrateľnosť, takže nejde o nič prekvapujúce. Vzhľadom na to, že celá značka s druhým dielom prešla z pôvodného PS VR na PS VR2 (a teda súčasne aj z PS4 na PS5) prináša si niekoľko noviniek tejto generácie – ako napr. sledovanie pohybu očí.

Medzi funkcie tak patrí napr. aktívne zatvorenie očí. To slúži konkrétne tomu, aby ste sa priamo pri prestrelke s nepriateľom vyhli neblahým účinkom oslepujúceho granátu (pripomíname, že hra je čisto vo VR); pričom iné efekty zaistí haptická odozva. Tá sa totiž pripomenie hneď dvakrát. Jednou priamo z ovládačov PSVR2 Sense, kde sa prejaví pocitom z ovládania zbraní, a následne zo samotnej helmy, kde sa aktivuje pri poškodení či zapnutí noktovizora.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -