PUBG Mobile bude hostiť veľký turnaj

Norbert Šinka Norbert Šinka

Vznik hry a dve rôznorodé vydania

Fenomén v podobe online multiplayerovej Battle-Royale hry PlayerUnknown’s Battlegrounds siaha do čias hry ARMA 2. Vtedy ešte ako jeden dostupný mod s názvom Day-Z. Neskôr z tohto modu vznikla aj ako samostatný titul pod Bohemia Interactive, DayZ, ktorá však úspech nezožala. Autor pôvodného modu, Brandon “Playerunknown” Green, sa však nedokázal prizerať ako jeho inšpiráciu filmom Battle-Royale z roku 2000 využívajú iný. Rozhodol sa spolupracovať so spoločnosťou Bluehole a založil herné štúdio PUBG Corporation. To stojí za vývojom PUBG pre PC a konzolové verzie hry aj do dnešných dní.

PUBG, ako samostatná hra vyšla v 2017 na Steame a v Early Access a vtom istom roku ho aj opustila. Za 6 mesiacov od uvedenia hry na trh predala takmer 10 miliónov kópií. Slušné číslo.

Mobilná verzia

Než pred viac ako dvoma rokmi vyšlo PUBG na mobilné telefóny, stala sa jednou z najväčších mobilných hier v súčasnosti. Hra zaznamenala od svojho uvedenia na Androide a iOS vyše 600 miliónov stiahnutí. Na jej začiatku na systéme Android vyšla dokonca v dvoch rozdielnych verziách. Bola od dvoch rozdielnych študií, pričom jedna hra mala názov PUBG Mobile, ktorú vyvíjal PUBG Corp.. Druhá mala mierne pozmenený názvov, ktorá samozrejme bola verejne dostupná len pre čínsky trh a vyvíjal ju Tencent. Neskôr sa tieto dve verzie spojili do jednej, vybrali sa z oboch tie najlepšie prvky a vzniklo silné kombo. Rast samotnej hry však pokračuje naďalej a s rozsiahlou aktualizáciou 1.0 hra prináša aj esport turnaj. Podľa portálu Endgaged to tvorcovia oznámili počas livestreamu.

Aktulizácia 1.0

Aktualizácia má výjsť už 8 septembra, medzitým však tvorcovia zverejnili pár detailov a podrobností o tom, čo môžu hráči očakávať. S aktualizáciou 1.0 príde lepšia grafika, ktorá obsahuje vylepšenia vzhľadu postáv a grafické úpravy samozrejme čakajú aj prostredie animácie a ďalšie mnohé prvky. Napríklad vylepšenia častíc, výbuchov, dymu, zábleskov výstrelu a taktiež pridá interakciu s mieridlom. Verzia 1.0 prinesie taktiež znížené zasekávanie hry o 76 % a zvýšenie snímkovania o 30 %. To však závisí aj od používaného hardvéru. Rozhranie má obsahovať novú interaktívnu lobby miestnosť. Obchod, herné módy aj sociálne funkcie budú v novej verzii organizované do samostatných záložiek. Tak, ako to je v prípade pc verzie. Počas livestreamu však zaznelo, že hra bude obsahovať aj prekvapenia, ktoré budú v tajnosti, pokým aktualizácia nevýde.

Keď sme už spomínali eŠportoví turnaj, podľa riaditeľa svetového ešportu PUBG Mobile, Jamesa Yanga, skombinujú existujúci Svetový pohár (World League) a Majstrovstvá sveta (World Championship) do jedného veľkého mega eventu. Profi tímy z celého sveta si spoločne zasúťažia v celosvetovom šampionáte, ktorý sa má konať v novembri. Vzhľadom na aktuálnu pandémiu, sa bude aktuálna sezóna nazývať ako “season zero”, v preklade, sezóna nula. Prize pool má mať hodnotu až 2 milióny dolárov, čo je zatiaľ najväčší prize pool, aký kedy PUBG Mobile vyplatí.

PUBG Mobile je aktuálne najlepšia Battle-Royale hra na mobilných telefónoch

PUBG Mobile zarobilo počas roka 2019 1,3 miliardu dolárov, avšak samotnú hru na pc a konzolách zasiahla vlna battle-royalizmu, čím stráca vo svojom vlastnom obore svoje miesto a na vzostup sa spolu s ňou pridávajú ďalšie. Napríklad taký Fortnite. To však neplatí aktuálne pre mobilné telefóny, kde bol Fortnite odstavený z obchodov Apple a Google.

2 komentárov
2 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] lákadlom je nová aktualizácie, kde mobilná verzia dostala číslovku 1.0. Aby sme to upresnili, hra už nie je v bete. Túto informáciu sme vám priniesli aj […]

trackback

[…] porovnanie, aj u nás, na našom webe, sme vás informovali, že PUBG Mobile dosiahlo svoju prvú miliardu za 16 mesiacov na Google Play a iOS. Dokonca Honor of Kings až za približne 18 mesiacov a titul […]

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

2
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x