Redakčný tip na nákup joysticku pre váš mobil

Jozef Beke Jozef Beke

Xbox Game Pass sa pomaličky rozbieha aj v našich končinách a niektorí tvrdia, že je to budúcnosť hrania. Niektorí zas tvrdia o opaku. Nech je tomu akokoľvek, ku konzole patrí ovládač, teoreticky. V nasledujúcom článku sa pozrieme na rôzne variácie, ktoré sa najviac oplatí zadovážiť si k vášmu mobilu.

Prvým modelom a asi najrozumnejšou voľbou sú originálne ovládače Xbox One a PlayStation 4. Oficiálna podpora je samozrejmosťou. Samotné ovládače sú známe roky, takže je zbytočne niečo vyzdvihovať. Každý si vyberá podľa svojej ľúbosti, ale je tu azda jedno mínus a to, že ovládače sú samostatné jednotky. Len pomocou držiaka si ich môžete na priamo pripevniť.

- Reklama -

Razer Kishi

Je jeden z mála doplnkov, ktoré boli označované ako „napodobenina“ Joy-conov . Úprimne, istá podobnosť tu je. Prednosťou je praktickosť, pevný úchop a kvalitné spracovanie materiálov. Bohužiaľ, fungujú len cez USB-C. Žiaden Bluetooth a tým odpadá aj batéria samostatného nabíjania. Ďalšími nedostatkami sú: moc si nerozumejú s obalmi telefónov, zvukové vývody môžu byť prekryté doplnkom. Cena tohoto ovládača bola stanovená na cca 90 €.

PowerA Moga Mobile Gaming Clip

V úvode spomínam pre XONE a PS4 potrebný držiak a jeden sme aj pripravili. Stačí ho jednoducho pripevniť a hrať sa. Za redakciu dobrá voľba, ale podobných úchytov tomuto je neúrekom.

PowerA Moga XP5-X Plus

Ďalším ovládač nesie trochu zložitejšie meno, ale je to hybrid medzi Xbox One a prezentovaným držiakom. Prezentujú všetko dobré, čo majú implementované obidve zariadenia. Oficiálne sa dá dostať ku hernému balíčku od spoločnosti Samsung (pri kúpe nového telefónu, napríklad). Funguje na PC, má programovateľné tlačidlá a úchop je pogumovaný. Mínusom môže byť len jeho cena, a tou je 82 € (pravdepodobne, za to, že tu je implementovaná 3 000 mAh. batéria).

- Reklama -

8Bitdo SN30 Pro For Xbox Cloud Gaming

Už z názvu je jasné, z akého konceptu vychádzal tvorca. Je ním ovládač od Nintenda. Na rovinu, vyzerá pekne, vdýchne dávku nostalgie ako remake Mafie, ale nič viac. Ergonómia je zúfala a museli by ste mať malé rúčky, aby ste si palce nepolámali.

Razer Raiju Mobile

Prezentovaný ovládač je určený pre eŠport hráčov a niet sa čomu čudovať, cenovka 140 € by mala tomu aj zodpovedať. Samostatným programom si môžete nastaviť citlivosť svojich triggerov. Sľubuje výdrž až 23 hodín a ak by to bolo málo, stále je ho možné pripojiť pomocou kábla.

Na záver dodáme, že ponuka je viac než bohatá. Ak by sa vám ale zdala cena príliš vysoká, stále môžete využiť rôzne „alternatívy“ z čínskych obchodov.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x