Druhé príbehové rozšírenie Dying Light 2 dostalo dlhý odklad. Vyjde až budúci rok

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Poľský Techland, ktorý v rámci prisľúbenej podpory Dying Light 2 stačil zatiaľ vydať jedno platené DLC, odhalil odklad druhého. Druhé platené DLC, ktoré ešte nedostalo ani svoj názov, malo pôvodne vyjsť niekedy tento rok, teraz však vyjde až v roku 2024. Vývojári prezradili, že dôvodom je „stráviť viac času nad riešením obáv spojených s vývojom“, načo dodali, že ich cieľom je priniesť „najlepšie možné príbehové rozšírenie, s novou mapou a systémami“.

Správa, že sa DLC odkladá o niekoľko mesiacov, prišla priamo z webu Dying Light. Podľa príspevku vývojárov došlo k udalosti preto, pretože novo vzniknuté rozšírenie, ktoré odomkne ďalší príbeh, mapu aj nepriateľov, ponúkne viac obsahu, než hráči vôbec čakali. Ak si spomínate na starší rozhovor s Tymonom Smektalou, toto by vás nemalo veľmi prekvapovať. Riaditeľ značky už skôr totiž podotkol, že hlavným cieľom pre nich je, aby hráči po čakaní dostali všetko, čo si priali, a to aj vrátane vecí, čo od bežného DLC asi ani nečakajú.

- Reklama -

„Cieľom je zabezpečiť, aby hra splnila a prekonala všetky očakávania – a to ako vaše, tak naše. Aby sme to dosiahli, musíme do hry teda pridať ešte niekoľko vecí, než DLC2 vydáme.“

Na 29. júna je za účelom tohto odkladu naplánovaný ďalší livestream, kde autori hry poskytnú ďalšie podrobnosti a aktualizácie.

Posledná veľká aktualizácia vyšla v apríli a pridala do hry možnosť rozštvrtenia, rovnako ako ďalšie systémy. Nechýbal tak napríklad Pilgrim Outpost, ktorý slúžil ako pridaná osada na odomknutie vybavenia, transmog systém ako nástroj na zmenu vzhľadu postavy nezávisle na štatistikách a tiež upravený crafting.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -