Riot Games si vytvoril vlastnú, virtuálnu influencerku

Michal Frajkor Michal Frajkor

Vystupuje pod menom “Seraphine” a prvýkrát sa objavila na sociálnych sieťach koncom júna. Na Instagram a Twitter písala o túžbe vytvárať hudbu a eventuálne sa tak aj spájať s ľuďmi. V auguste už vydala aj svoju prvú pieseň na platformu Soundcloud. Hovoríme o influencerke, ktorú si Riot Games vytvoril sám.

Nie je to však typická influencerka, akých možno poznáte zo sociálnych sietí. Tak za prvé – je animovaná. Za druhé, už dlhší čas nenápadne promuje League of Legends, čo malo za následok rôzne dohady o tom, že je spojená s Riot Games. Spoločnosť nakoniec potvrdila, že ide o virtuálnu osobnosť, nie príliš odlišnú od ostatných, ktoré Riot Games už vytvoril. Napríklad virtuálnu kapelu K/DA, alebo True Damage.

- Reklama -

V piatok Seraphine na Twitteri oznámila, že sa chystá na spoluprácu s virtuálnom kapelou K/DA a pripravuje s ňou nový hit. Na oplátku kapela K/DA na svojom Twitteri zdieľala obrázok, na ktorom sú všetky “osobnosti” pokope.

Aj keď to momentálne vyzerá nanajvýš podivuhodne, musíme uznať, že zo strany Riot Games ide o zaujímavý a hlavne doteraz nevídaný krok. Predsa len, vytvoriť si vlastného influencera, aký tu ešte nebol, je účinnejšie a pravdepodobne aj lacnejšie ako využiť reálneho. Niektorí však tvrdia, že Seraphine bude ďalšou hrdinkou v hre Leagueof Legends. Dozvedieť by sme sa to mali už čoskoro, keďže Riot sa nového hrdinu chystá odhaliť neskôr v tomto mesiaci.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x