Rockstar zresetoval účty cheaterom v GTA Online

Jozef Beke Jozef Beke

Rockstar si prichystal nemilé prekvapenie pre všetkých podvodníkov v GTA Online, ktorí si vďaka nedávnej chybe v hre “zarobili” pekný obnos peňazí. Chyba v hre, lepšie známa pod názvom „apartment garage glitch,” spôsobila, že si hráči po kúpe nehnuteľnosti mohli ešte viac prilepšiť. Nešlo o nič zložité.

Koncom augusta sa resetovalo veľké množstvo hráčskych účtov.  Aj keď to nie je trvalý zákaz hrania (teda jednoducho povedané ban), resetovanie účtu znamená, že všetci dotknutí hráči nielenže stratia všetky svoje peniaze, ale aj zakúpené vozidlá a dosiahnuté úrovne. Hráči s obnovenými účtami budú musieť začať hrať znovu a to úplne od nuly.

Ide o férový trest, alebo nie?

Vzhľadom na to, že herná mena sa dá kúpiť aj za reálne peniaze, vznikajú rôzne názory na vec. Jedni tvrdia, že takéto potrestanie kvôli využitiu chyby v hre je nefér. Iní zas upozorňujú, že hráči, ktorí túto chybu využili, si mali byť vedomí následkov. Väčšinou však prevláda názor, že Rockstar mal len zresetovať bankové účty na pôvodnú hodnotu. Teda do doby predtým, než niekto chybu využil vo svoj prospech.

Rockstar však na svojej stránke vydal prehlásenie, že v záujme zachovania zdravia hry bude takýchto podvodníkov jednoducho trestať aj naďalej. Inými slovami – nebudú mať zľutovanie a tresty budú čoraz prísnejšie. Ak teda nechcete dostať úplný ban, alebo začínať s hrou odznova, odporúčame sa podobným taktikám vyhýbať.

GTA Online je momentálne uprostred letného špeciálu Los Santos Summer Special. V rámci týždňa San Andreas Prix pribudlo deväť nových tratí pre Open Wheel GTA Online.

1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] dokonca s rôznymi dátumami vydania, ani jednej by sme zatiaľ neverili. Prečo? Pretože GTA Online je jednoducho úspešné a zarába peniaze. Nie je sa teda kam […]

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x