Sega požiadala 650 zamestnancov, aby odišli do dôchodku

Michal Frajkor Michal Frajkor

Japonská spoločnosť Sega Sammy, okrem predaju niektorých svojich divízií, šetrí kde sa dá. Po novom požiadala 650 svojich zamestnancov, aby dobrovoľne odišli na dôchodok. Na vine je pandémia Covid-19, kvôli ktorej musí Sega šetriť každú korunu. Už teraz zaznamenáva obrovské straty, ktoré len ťažko pokrýva. informoval o tom portál Kotaku.

Spoločnosť Sega Sammy Holdings vznikla zlúčením spoločností Sega a Sammy ešte v roku 2004. Podľa stanoviska spoločnosti pandémia Covid-19 vo veľkej miere zasiahla aj ich biznis, pričom sa museli rozhodnúť ako ďalej. Okrem toho, že predávajú niektoré časti svojho biznisu, v oficiálnom stanovisku tiež uviedli, že požiadali 650 zamestnancov o dobrovoľný odchod do dôchodku. Znížením nákladov chcú zabezpečiť ďalší chod spoločnosti.

Zamestnanci, ktorí sa tak rozhodnú urobiť dostanú samozrejme aj odstupné a podľa slov spoločnosti aj pomoc pri hľadaní novej práce. Spoločnosti to, samozrejme, nie je príjemné a tak sa rozhodli pomôcť dobrovoľníkom ako to len pôjde, pri hľadaní inej práce. Na dôvažok Sega znižuje aj platy vysokého manažmentu. Teda ľuďom, na vysokých pozíciách. Nie sú to však žiadne drobné, niektorí manažéri dostávajú len 30 percent z celkového mesačného zárobku. Niektorí dokonca 20 percent.

Podľa spoločnosti sú momentálne v strate zhruba 96 miliónov dolárov.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x