Seriálové The Last of Us tak skoro neskončí. Aké plány majú tvorcovia?

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Produkčná spoločnosť HBO uviedla tento rok v januári prvú sériu seriálu The Last of Us inšpirovaného obľúbenou videohrou od štúdia Naughty Dog. V pláne je už ďalšia sezóna na rok 2025, tvorcovia však medzitým vysvetľujú, že to s týmto post-apokalyptickým seriálom myslia vážne.

Aktuálne je dostupná prvá sezóna s 9 epizódami, na pozeranie je seriál napríklad na platforme HBO Max. Oficiálne informácie potvrdzujú druhú sezónu s ďalšími 9 epizódami na rok 2025, bližší dátum premiéry zatiaľ špecifikovaný nebol.

- Reklama -

Craig Mazin, jeden z hlavných showrunnerov celého seriálu, pre The Hollywood Reporter potvrdil, že v pláne je minimálne ešte niekoľko sérií. Mazin dostal otázku, či je pravda, že seriál má ponúknuť až štyri série.

„Nikdy neviete. Môžu to byť tri alebo päť. Ale štyri sa mi zdajú ako dobré číslo. Niektoré série budú vzhľadom na príbeh, ktorý rozprávame, potrebovať menej epizód a niektoré viac,“ odpovedal.

Zvlášť konkrétny teda nebol, ale potvrdil, že druhou sériou príbeh seriálu neskončí, čo je dobrá správa hlavne pre oddaných fanúšikov. Nám ostatným, ktorým sa seriálové spracovanie až tak nepáčilo, to nemusí byť práve po chuti, ale čo už.

- Reklama -

Mazin v rozhovore tiež potvrdil, že veľké plány majú so seriálovým spracovaním videohry The Last of Us Part 2. Podľa neho prakticky nie je možné umiestniť celý príbeh druhej hry do jedinej série.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -