Simulátor pražského metra zaujal natoľko, že fanúšikovia v kampani už vyzbierali 363 % požadovanej sumy

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Dominik Vojta boduje na Štartovači so svojim simulátorom pražského metra, ktorý si môžete hneď zahrať! V Back in Service sa stanete pánom pražskej dopravy. Hra vás zavedie do tajomného podzemného sveta hlavného mesta Českej republiky. Preskúmate detailne spracované stanice a prekonáte výzvy na koľajniciach z kabíny historickej súpravy EČS. Výzvou bude prejsť celú trasu, doviezť všetkých cestujúcich a nenabrať žiadne oneskorenie.

Na hre pracujem už takmer rok a hlavné funkcie sú už hotové. Vlak jazdí, ľudia nastupujú, dvere sa zatvárajú. Mám funkčný systém pasažierov, AI a ovládanie súpravy. Zostáva toho doladiť ale ešte skutočne veľa. Zatiaľ si časť trasy môžete užiť z kabíny súpravy EČS (a neskôr aj 81-71 a ďalších?)

prezrádza autor hry

Dominik celú hru vrátane modelov z veľkej väčšiny tvorí a programuje sám vo voľnom čase po práci. Odmietal väčšinu svojich komerčných zákaziek, aby dostal projekt do súčasnej podoby. Či projekt doputuje do plnej finálnej fázy (a ako rýchlo) záležalo aj na podpore a záujme hráčov.

- Reklama -

A záujem tam rozhodne bol. Na spomínanom crowdfundingovom portáli je v týchto chvíľach vyzbieraných 363 % požadovanej sumy. Kampaň však pobeží ešte 54 dní, prispieť tak môžete aj vy.

Ak vás Back in Service nadchol a prispejete najmenej 270 Kč, tak získate prístup k technologickému demu hry a jeho aktualizáciám. „Ide o ochutnávku toho, čo už je hotové a čo sa podarilo vytvoriť a naprogramovať doteraz relatívne rýchlo a využil som na to len vlastné našetrené finančné prostriedky. Ide primárne o poďakovanie za podporu. Súčasná verzia obsahuje plne hrateľný úsek linky A so súpravou EČS. Táto verzia bude často v priebehu roka aktualizovaná. Môžete sa teda tešiť na pravidelné novinky,“ hovorí ďalej Vojta.

Simulátor je to skôr v úvodzovkách. Podľa Vojtu je to niečo medzi. Titul obsahuje fyzikálny model, ktorý reaguje na prekonávané prevýšenie, náklony do zákrut, dĺžku súpravy aj jej obsadenosť, ale mapa nebude vždy jedna ku jednej s realitou do posledného kábla. Namiesto toho má mať ale skvelú atmosféru a vierohodnosť.

- Reklama -

Na záver pripomeňme, že len pred týždňom sme písali o kampani na podporu vývoja hry Polda 8. Aj tam boli hráči štedrí, autorov podporili vo veľkom a požadovanú čiastku sa podarilo vyzbierať doslova za pár hodín.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x