Sony opustila skupina skúsených vývojárov. Pridali sa k novému štúdiu

Mário Gurský Mário Gurský

Skupina skúsených vývojárov opustila Sony, aby sa pridala k novému japonskému vývojárskemu štúdiu, Bokeh Game Studio. Keiichiro Toyama, ktorý je známy ako režisér filmov Silent Hill a Gravity Rush, je na čele tohto všetkého. Informácie priniesol portál VG247.

Kazunobu Sato, ktorý bol hlavný dizajnér Puppeteer na PS3 a pracoval aj na hre The Last Guardian, ako aj Junya Okura, hlavná dizajnérka série Gravity Rush, opustili spoločnosť tiež. Pripojili sa tak ku Toyamaovi pri zakladaní nového štúdia.

- Reklama -

Štúdio Bokeh Game bolo svetu odhalené vo videu, kde sa traja vývojári rozprávajú o tom, ako sa zmenil vývoj hier za posledných 20 rokov. „Je to ťažké, sú tu určité zodpovednosti, ale na druhej strane máme slobodu,“ povedal Okura, ktorý sa zdal opatrne optimistický v súvislosti s odchodom zo spoločnosti Sony. „Čo je však najdôležitejšie, od teraz si svoju tvorbu užívam.“

O samotnom štúdiu zatiaľ veľa informácií nemáme. Toyama však povedal, že k veteránom by sa mali pridať ďalší etablovaní vývojári hier. „Chcem si svoje tvorenie užívať,“ vysvetľuje Toyama. „Mnohí ľudia, s ktorými sme v minulosti spolupracovali, sa k nám pridávajú. „Som presvedčený o tom, že budeme schopní dodať niečo, čo bude každého baviť.

„V prvom rade chcem splniť očakávania našich fanúšikov, ale zároveň sa chcem vrátiť späť a vychutnať si, aké zábavné je robiť hry. Chcem sa s hráčmi podeliť o tento pocit. O to sa budem odteraz usilovať,“ rozhovoril sa Toyama.

- Reklama -

Štúdio Bokeh Game v čase písania tohto článku zatiaľ neohlásilo žiadne projekty, a ani tituly. Aj keď na videu vyššie môžeme zazrieť malé koncepčné artworky, ktoré sa nesú v duchu známej hernej série Silent Hill.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x