Sony potichu zablokovalo kontroverzné zariadenie Cronus Zen

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

S poslednou vydanou firmwarovou aktualizáciou pre hernú konzolu PlayStation 5 došlo k blokácii kontroverzného zariadenia Cronus Zen, ktoré umožňuje modifikovať všetky podporované ovládače. A to často veľmi diskutabilným spôsobom.

Niektorí z hráčov si nemôžu zvyknúť na oficiálne herné ovládače, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou všetkých herných konzol. Najviac to platí v prípade akčných hier. Rýchly spád, frenetický systém pohybu a mierenie za pomoci analógových joystickov sú faktory, ktoré sú pre mnohých užívateľov vyloženou nočnou morou. Títo hráči sa vďaka vzniknutej frustrácii následne uchyľujú k používaniu kontroverzných zariadení, ktorých funkcie sú predmetom siahodlhých debát naprieč značnou časťou hernej obce.

- Reklama -

Jedným z týchto kusov hardvéru je aj produkt Cronus Zen, ktorý podľa výrobcu umožňuje pripojenie akéhokoľvek podporovaného ovládača, myši, klávesnice či volantu ku všetkým známym konzolám. Súčasťou hardvéru je aj pokročilý skriptovací engine, vďaka ktorému je možné vytvárať prepracované makrá.

Kombinácia vyššie spomínaného používateľmi často prinesie značnú výhodu a v mnohých kruhoch je pripojenie Cronus Zen považované za podvádzanie. Spoločnosť Sony preto pristúpila k zásadnému spôsobu riešenia. S poslednou vydanou firmwarovou aktualizáciou pre hernú konzolu PlayStation 5 došlo k blokácii spomínaného zariadenia, čo má za výsledok jeho nepoužiteľnosť.

K aktuálnej generácii herných konzol je často možné pripojiť klávesnicu s myšou. To ocenia prevažne tí, ktorým streľba na ovládači nevyhovuje. Možnosti teda sú. Rozhodnutie spoločnosti Sony vnímame ako úplne logické a osobne súhlasím s názorom, že je používanie diskutovaných zariadení veľmi nevhodné a možno ho označiť za podvádzanie. Minimálne v prípade online hrania.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x