Sony potvrdilo lepšiu prístupnosť PS5 pre hendikepovaných ľudí

Mário Gurský Mário Gurský

PlayStation 5 zahajuje svoje globálne uvedenie na trh už 12. novembra respektíve 19. novembra pre Európu a zvyšok sveta. Čím viac sa tento dátum blíži, tým viac je nových informácií o tejto konzole. Teraz nám spoločnosť Sony odkryla informácie o vstavaných funkciách, prístupnosti a uľahčenia systému konzoly pre zdravotne znevýhodnených hráčov. Informácie priniesol portál GameSpot.

Zatiaľ čo PS4 nemalo hlasové ovládanie, PS5 bude obsahovať aj systém hlasového ovládania. Vďaka nemu budú hráči schopní preniesť reč na text. K dispozícii bude taktiež čítačka obrazovky, ktorá prevedie text na obrazovke do zvukového výstupu. To znamená, že zrakovo znevýhodnení hráči budú schopní „čítať“ text a nepočujúci budú môcť napísať správy, ktoré potom budú prevedené do audia, ktoré si budú môcť vypočuť hráči v multiplayeri.

- Reklama -

Tieto funkcie budú tiež podporovať viacej jazykov. Sony oznámilo, že budú súčasťou globálnej sady systému. K dispozícii bude tiež funkcia priradenia tlačítok, skrytých titulkov a farebnej korekcie. DualSense ovládač bude obsahovať haptickú spätnú väzbu a adaptívne zadné tlačitka (triggers), ale pre hráčov, ktorí budú mať s týmito funkciami problém bude možnosť tieto funkcie obmedziť alebo úplne deaktivovať.

Konzola od spoločnosti Sony, PlayStation 5 je momentálne vypredaná. Najbližšie naskladanie sa odhaduje niekdy na február 2021. Ak ste však niekedy váhali s kúpou konzoly kvôli nejakému hendikepu, teraz je pravdepodobne ten správny čas. Pôjde o najprístupnejšiu konzolu doposiaľ a spoločne s vývojármi ako sú Naughty Dog, ktorí myslia na zdravotne znevýhodnených hráčov, hranie nebolo pravdepodobne nikdy ľahšie.

- Reklama -
1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] Hráči sa už teraz obávajú, že práve tento mechanizmus bude najviac poruchový. Sony však už avizovalo, že táto funkcia sa bude dať obmedziť, alebo úplne vypnúť. Bude to tak aj vďaka tomu, že spoločnosť potvrdila lepšiu prístupnosť konzoly PS5 pre hendikepovaných ľudí. […]

Naša relácia

- Reklama -
1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x