Sony sa ospravedlňuje za pred-objednávkové fiasko

Mário Gurský Mário Gurský

Po fiasku s pred-objednávkou PS5 zo 16. septembra, kedy sa konzola bez varovania začala predávať u maloobchodníkov, sa Sony ospravedlňuje. Tak isto sľubuje, že ak ste si nestihli pred-objednať svoju novú konzolu, nič nie je ešte stratené.

PlayStation napísal na svoj oficiálny Twitter účet, že pred-objednávky mohli byť oveľa plynulejšie a v najbližších dňoch vydá viac konzol na pred-objednávku prostredníctvom predajcov. Informoval o tom portál GameSpot.

Konzoly sa začali predávať u veľkých obchodov ako GameStop, Amazon, Best Buy a Target. Mnohé z nich hlásili vypredanie už po pár minútach. Niektoré z týchto obchodov, vrátane Walmartu, za pár dni dostane ďalšie malé množstvo konzol. Sony tiež usporiadala určitú lotériu, aby určila, kto si môže novú konzolu PS5 objednať priamo od spoločnosti.

Problém spočíval v tom, že Sony nemohla otvoriť pred-objednávky až do následujúceho dňa. Dokonca producentovi The Game Awards Geoffovi Keighleymu povedali, že pred ich uvedením na trh bude existovať dostatočné varovanie.

Na rozdiel od Microsoftu, ktorý presne stanovil čas a dátum začatia svojich pred-objednávok. Xbox Series X / S si budete môcť pred-objednať od 22. septembra o 17:00 nášho času. Neznamená to, že konzola sa ujde každému, ale možnosť pred-objednať si novú konzolu od spoločnosti Microsoft bude mať každý rovnakú.

Xbox Series X / S má dátum vydania 10. novembra a PS5 o dva dni neskôr 12. novembra respektíve 19. novembra pre zvyšok sveta vrátane Európy. Ak ešte stále nieste rozhodnutí do akej konzoly ísť, mohol by vám pomôcť rozhodnúť sa tento článok.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x