Sony zodpovedalo najčastejšie otázky o PS5

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Majitelia PS4, ale aj množstvo ďalších ľudí po celom svete sa už nevie dočkať. Ostáva niečo vyše mesiaca do momentu, než sa dočkáme vydania nových konzol PS5 a Xbox Series X/S. Sony aj Microsoft už finišujú prípravy a hráči majú v hlave množstvo otázok. Práve japonská firma sa rozhodla priniesť viac svetla do temnoty a prostredníctvom blogu odpovedala na najčastejšie otázky.

Budem si môcť zahrať PS4 hry na novej PlayStation 5?

Toto je asi najčastejšia otázka, ktorá hráčov trápi. Je to pochopiteľné. Nová generácia sľubuje množstvo výhod, ale „srdciari“ sa radi vracajú aj k starším titulom. Preto ich určite poteší, že 99% hier, ktoré vyšli na PS4, si budú môcť v deň vydania zahrať aj na PS5. A to vrátane kritikmi oceňovaných hier ako The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima až po hry tretích strán. My sme však pátrali a zistili sme, ktoré hry si na PS5 nezahráte. Ide o tieto tituly:

  • DWVR
  • Afro Samurai 2 Revenge of Kuma Volume One
  • TT Isle of Man – Ride on the Edge 2
  • Just Deal With It!
  • Shadow Complex Remastered
  • Robinson: The Journey
  • We Sing
  • Hitman Go: Definitive Edition
  • Shadwen
  • Joe’s Diner

Aký bude rozdiel medzi hraním PS4 hier na PS5 s optickou mechanikou a bez nej?

Herný zážitok bude na oboch verziách konzol rovnaký. Líšiť sa bude len prístup k prehrávanému obsahu. Hry, ktoré vlastníte, alebo budete vlastniť na PS4 v digitálnej verzii si ľahko zahráte na obidvoch typoch konzolí. Hry, ktoré vlastníte, alebo budete vlastniť na PS4 v podobe DVD si však pochopiteľne budete môcť zahrať len na konzole s mechanikou.

Budú spätne kompatibilné aj hry PlayStation VR?

Veľa hráčov vlastní aj rôzne VR sety. Aj tých poteší informácia, že aj hry vo virtuálnej realite budú spätne kompatibilné. Vývojári len upozorňujú, že na hranie PS VR hier na PS5 bude potrebný PS VR headset, DualShock 4 ovládač a PS kameru. Pozor PS5 kamera nebude kompatibilná s PS VR na PS5.

Čo s hrami na PS Now a PS Plus a budem vedieť streamovať hry z PS4 na PS5?

V prípade hier na službách PS Now a PS Plus platí to isté, čo sme spomínali v prvom bode. Teda ak PS4 hra bude spätne kompatibilná na PS5, budete si ju môcť zahrať. Rovnako tak budete môcť hry aj streamovať.

Ako to bude s tzv. „cross-save“?

Väčšina z PS4 hier bude podporovať prenášanie uložených dát na novú konzolu. Budete tak môcť robiť prostredníctvom USB, LAN kábla, WIFI, alebo cez službu PS Plus. Sony však informovalo, že táto funkcia bude závisieť od jednotlivých vývojárov.

Na záver už len dodáme, že PlayStation 5 vyjde vo vybraných krajinách už 12. novembra. Zvyšok sveta sa jej dočká od 19. novembra.

1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] s PS4 hrami, možnosťami presúvania uložených pozícií medzi PS4 a PS5, či VR hrách. Informovali sme vás o tom v samostatnom článku. […]

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x