Sony zrejme pracuje na tom, aby PC hry mali PlayStation trofeje

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Sony môže svoje hry pre počítače obohatiť o PlayStation trofeje. Bolo by to v súlade so stratégiou japonskej spoločnosti, ktorá v budúcnosti počíta s väčšími tržbami na tejto platforme.

Zatiaľ ide iba o nález „PSPC“ trofejí na PlayStation Network. Informuje o ňom stránka TrueTrophies. Zoznam trofejí PSPC má byť oddelený od PS5, má ísť o novú platformu, ktorá ale nejakým spôsobom s PS5 súvisí. Zdá sa, že tajomný zoznam zdieľa kompatibilitu s PS5 trofejami, možno podobne ako bol zoznam trofejí zdieľaný medzi PS4, PS Vita a PS3.

- Reklama -

Tajomný zoznam údajne nie je spojený so žiadnou konkrétnou hrou. Môže ísť o aktívny test systému a prípravu Sony. Trofeje by mohli byť prítomné už v Helldivers 2, kooperatívna akcia vyjde 8. 2. 2024 súčasne na PS5 a PC.

Oproti bežným achievementom sú trofeje rozdelené na bronzové, strieborné, zlaté a platinovú. Poslednú menovanú získa iba hráč za odomknutie všetkých predchádzajúcich trofejí v hre. Niektorých hráčov to motivuje, aby z hry vyťažili úplne všetko a pokojne ju aj kvôli tomu niekoľkokrát dohrali.

Vlani Sony pridala podporu PlayStation Network do PC verzie Marvel’s Spider-Man Remastered. Všetky hry od PlayStation Studios na PC je možné ale hrať bez nutnosti zaregistrovať sa do siete PSN. Otázkou je, ako by to bolo po pridaní trofejí.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -