Špekulácie potvrdené: Dočkali sme sa vydania vylepšenej verzie hry Quake 2

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Po zvestiach, ktoré po hŕstkach naznačovali, že by sa štvrtok 10. august mohol ukázať práve ako deň, kedy už dôjde na oznámenie remastera Quake 2, dochádza k naplneniu tohto očakávania. Od spoločnosti id Software priamo na úvod QuakeConu prišla správa, že už vydáva prerábku druhého dielu. Hra je dostupná pre konzoly Xbox One, Xbox Series, PS4, PS5, PC a Nintendo Switch.

Rovnako ako v prípade podobne štylizovaného remasteru prvého dielu z roku 2021, aj novú verziu pripravili retro špecialisti zo štúdia Nightdive. Aj jej zoznam noviniek je preto rozsiahly. Za svojich 10 eur dostanete napr. iba technicky vylepšenú hru po stránke vyhladzovania hrán, nových modelov, dynamického osvetlenia, nových animácií, správania nepriateľov, prvkov prístupnosti, podpory širokouhlých monitorov a rozlíšenia 4K.

- Reklama -

Quake 2 remaster taktiež obsahuje viac ako len pozlátku. Nad rámec toho, že hra obsahuje aj pôvodný soundtrack, ide o pribalenú pôvodnú hru z roku 1997, 2 balíčky misií The Reckoning a Ground Zero (pridávajú 33 úrovní do kampane a 21 máp pre Deathmatch), hru Quake 2 64 a nový balíček Call of the Machine, ktorý pochádza od štúdia Machine Games.

Čo sa týka práve spomenutého Call of the Machine, ten obsahuje 28 nových úrovní kampane a ďalšiu mapu pre Deathmatch. Remaster tiež novo obsahuje online kooperáciu pre 4 hráčov a lokálny split-screen. Rozdelená obrazovka podporuje znova 4 hráčov v Deathmatchi (8 hráčov na Xboxe Series), zatiaľ čo online hra pojme až 16 hráčov. Pre offline aj online Deathmatch a Team Deathmatch môžete však taktiež využiť aj botov.

Konzoly PlayStation a Nintendo Switch využívajú aj gyroskopické ovládanie, zatiaľ čo pre Xbox a PC je podporovaný xCloud. Na jeho využitie je samozrejme potrebné aktívne predplatné služby Game Pass Ultimate.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -