Spoločnosť Electronic Arts sa rozdeľuje na dve samostatné štúdiá

Mário Gurský Mário Gurský

Neplačte, pretože je po všetkom, ale usmievajte sa, pretože sa to stalo. Spoločnosť EA sa rozdeľuje sama so sebou v rámci veľkých interných zmien, v dôsledku ktorých sa EA Games a EA Sports rozdelia na dve samostatné jednotky v rámci spoločnosti. EA Games sa tiež zmení značka. Odteraz sa bude nazývať EA Entertainment, čo naznačuje, že spoločnosť plánuje rozšíriť svoje pôsobenie aj mimo oblasti hier.

Generálny riaditeľ EA, Andrew Wilson oznámil túto novinku v príspevku (pôvodne zdieľanom so zamestnancami EA) na webovej stránke spoločnosti. Wilson v ňom uviedol, že Laura Mieleová, ktorá v spoločnosti EA pôsobí už takmer tri desaťročia, „bola vymenovaná za prezidentku EA Entertainment, Technology & Central Development”.

- Reklama -

Vo svojej novej funkcii bude Mieleová dohliadať na „kľúčové štúdiá” pod hlavičkou novej značky, pričom bude pracovať po boku známych tvárí, ako je Vince Zampella z Respawnu, ktorý vedie „prvotriedne štúdiá zodpovedné za Apex Legends, [EA] Star Wars hry a Battlefield”, ako aj Samantha Ryanová, ktorá bude naďalej dohliadať na BioWare, Maxis a ďalšie „popredné lifestylové franšízy a blockbusterové zážitky pre jedného hráča”.

Na druhej, športovejšej strane – v tej časti spoločnosti, ktorá nie je obzvlášť zaujímavá pre bledých asociálnych nerdov, ale ktorá bez ohľadu na to naďalej prináša korporácii obrovské zisky – bude EA Sports naďalej viesť Cam Weber, ktorý je v tejto časti spoločnosti od roku 2011. Tento otras má dať obom šéfom divízií trochu viac „kreatívnej zodpovednosti a finančnej zodpovednosti, aby mohli rýchlejšie a prezieravejšie prijímať rozhodnutia týkajúce sa vývoja”.

Wilson tiež hovorí veľa o známych témach, ako je riadenie rastu, zrýchlenie podnikania, poskytovanie hodnoty a všetky obvyklé slovné spojenia, ktoré ľudia v jeho pozícii používajú, aby uistili akcionárov, že sa nezbláznili, ale nové rozdelenie medzi športovú a zábavnú divíziu EA je skutočnou podstatou.

- Reklama -

Nová organizačná štruktúra sa bude vytvárať „v priebehu nasledujúcich mesiacov”, keď jednotliví vedúci predstavitelia budú všetko pripravovať. Zdá sa, že aj EA má v súčasnosti záujem o zmeny. Len pred dvoma týždňami sa objavili správy, že spoločnosť plánuje prenechať vývoj hry Star Wars: The Old Republic spoločnosti Broadsword Online Games, aby sa BioWare mohlo sústrediť na Mass Effect a Dragon Age.

Kto vie? Možno je to presne to, čo EA potrebuje. Korporácia je obrovská a sotva sa nachádza v zúfalej situácii, ale zdá sa, že v posledných rokoch trochu upadá. Battlefield 2042 sa u fanúšikov neujal (aj keď je teraz dobrý), Wild Hearts bol nedotiahnutý a Jedi Survivor bol dobrý len do tej miery, že ste sa dokázali prebiť cez chyby.

Ak neberieme do úvahy pokračujúci úspech každoročne vydávaných športových sérií (a tento rok riskuje a mení značku FIFA), v knižnici štúdia v poslednom období vyniká ako bezvýhradný úspech len remake Dead Space. Snáď veľké vnútorné zmeny dodajú EA potrebnú energiu, aby mohla vydať niekoľko hitov.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -