Spoločnosť Take-Two prepúšťa 550 ľudí. Niekoľko týždňov po tom, čo uviedla, že to nemajú v pláne

Mário Gurský Mário Gurský

Vydavateľ hry Grand Theft Auto, spoločnosť Take-Two, oznámil, že prepustí päť percent zo svojich 11 000 zamestnancov, čo predstavuje približne 550 ľudí, a zruší viacero rozpracovaných projektov. Spoločnosť uviedla, že tento krok je ďalšou etapou jej prebiehajúceho plánu reštrukturalizácie, ktorý sa začal vo februári.

V novom vyhlásení spoločnosť Take-Two uviedla, že v dôsledku tohto reštrukturalizačného programu očakáva celkové náklady vo výške 160 až 200 miliónov USD, pričom 120 až 140 miliónov USD sa bude týkať zrušenia titulov.

- Reklama -

Okrem toho uviedla, že približne 25 až 35 miliónov USD bude spojených s odstupným pre zamestnancov a nákladmi súvisiacimi so zamestnancami, zatiaľ čo približne 15 až 25 miliónov USD bude súvisieť so zmenšením kancelárskych priestorov. Spoločnosť Take-Two uviedla, že jej reštrukturalizačný program bude „z veľkej časti dokončený“ do konca tohto roka.

Dnešná správa prichádza len niekoľko týždňov po tom, čo generálny riaditeľ spoločnosti Take-Two Strauss Zelnick uviedol, že spoločnosť v súčasnosti neplánuje prepúšťať zamestnancov. „Najťažšie je prepúšťať kolegov,“ povedal Zelnick vo februári.

Generálny riaditeľ pritom ku koncu minulého roka uviedol, že Take-Two sa doteraz podarilo vyhnúť masívnemu prepúšťaniu v spoločnosti vďaka trojdielnej stratégii založenej na inovácii, kreativite a efektivite. V tomto čase Zelnick povedal, že spoločnosť Take-Two vždy zmenšovala svoj tím.

- Reklama -

Viac informácií o tejto téme si určite pozrite v článku kde sme tieto prepúšťania rozoberali.

Okrem toho spoločnosť Take-Two nedávno získala vývojára Borderlands, spoločnosť Gearbox, od spoločnosti Embracer za 460 miliónov dolárov. Potvrdila tiež, že v štúdiu sa vyvíja ďalšia hra Borderlands.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x