Spoznali sme vylepšenia hry NHL 24 a odhalený bol aj októbrový dátum vydania

Mário Gurský Mário Gurský

Vývojový tím NHL v spoločnosti EA Sports sa každoročne pokúša vo svojich hrách stvárniť rýchly a tvrdý šport profesionálneho hokeja. Hoci výsledky boli v posledných rokoch neúspešné, cieľom EA Sports je priniesť do NHL 24 nespočetné množstvo aktualizácií, aby hra pôsobila autentickejšie ako skutočný hokej.

Všetko sa točí okolo Exhaust Engine, čo je systém, ktorý diktuje výkon hráčov na základe výdrže a zároveň odmeňuje hráčov za útočenie v útoku. Nový systém únavy brankára zabezpečuje, že brankár nie je pri prvej strele v presilovke taký efektívny ako pri následných strelách. Úroveň únavy brankára sa zvyšuje alebo obnovuje podľa toho, ako hra pokračuje, takže ak je puk na druhom konci klziska dlhé úseky, dáva to brankárovi možnosť nadýchnuť sa, zatiaľ čo druhý brankár začína mať pocit, že sa topí pod tlakom. Každá nevyužitá príležitosť v obrane sťažuje brankárovi záchranu puku pred tým, než začne loviť puk zo svojej siete.

- Reklama -

To vedie k novej gólovej méte, pretože únavné činnosti, ako sú viacnásobné strely na bránku, dlhší čas v pásme alebo prihrávky cez bránkovisko, vyčerpávajú brankárovu výdrž. Lišta výdrže sa zobrazuje aj pri brankárovi, takže viete, do akej miery je situácia aktuálna. V boji proti tomu majú brankári nové animácie zákrokov, ktoré im pomáhajú zastaviť viac pukov. Ak hráte režimy s player-lock ako brankár, k dispozícii je aj novo aktualizované ovládanie, aby bola hra na brankára intuitívnejšia, mechanika automatického návratu do stredu, ktorá znižuje pravdepodobnosť, že sa dostanete mimo pozície pre ďalšiu strelu, a nová minihra Instinct, ktorá vám umožní odhadnúť, kam smeruje strela, aby sa zvýšila vaša schopnosť zákroku.

To hrá do kariet novému systému Sustained Pressure, ktorý odmeňuje útočníkov za dlhší čas strávený útočením v pásme. Každý tím si môže v hre vybudovať merač trvalého tlaku prostredníctvom držania puku, kľúčových zásahov a striel v rámci strely. Na vyváženie má obrana k dispozícii niekoľko nových nástrojov vrátane prepracovaného systému kontroly, v ktorom sú strkanice spojené s menším rizikom trestov, ale aj so zníženým vplyvom na výdrž súperovho tímu. Po zhliadnutí zostrihu reel of checks v NHL 24 vyzerajú rôzne kontroly a tvrdé hity pri lavičkách ako aj mantineloch nadmieru uspokojivo, ale želal by som si vidieť aj rozbité plexisklá, ktorá je podľa slov tímu v hre v kombinácii s novými animáciami kontrol a fyzikou ragdoll.

NHL 24 prináša aj úplne novú možnosť ovládania. Rozloženie Total Control mapuje zvýraznené pohyby puku prístupným a intuitívnym spôsobom a umožňuje falšovať, prihrávať alebo kľučkovať z každého pohybu. Ak ste dlhoročný hráč, ktorý sa nechce prispôsobovať, nemusíte sa báť: staršia schéma ovládania je stále k dispozícii. Systém Vision Passing umožňuje aj jednoduché prihrávky jedným dotykom, ktoré vám umožnia rýchlo presunúť puk po ľade.

- Reklama -

Čo sa týka samotných režimov, World of Chel pridáva Battle Pass s bezplatnými a prémiovými úrovňami, ktorý obsahuje novú kolekciu márnotratných a užitočných predmetov, ako aj novú zónu tvorby, ktorá zjednodušuje používateľský zážitok. Predajňa vám teraz umožní minúť svoju menu na výbavu, ktorú skutočne chcete, namiesto toho, aby ste sa museli spoliehať na kvapky z loot boxov. Medzitým EASHL ponúka 16-zápasovú cestu do play-off s formátom „do-or-die“, pričom za postup v hre získavate body a za prehru ste vyradení. Čo sa týka Ultimate Team, HUT Moments vám teraz umožňuje obnoviť momenty z hokejovej histórie, ako aj najnovšie momenty moderného športu. Viacero cieľov a rôzne úrovne obtiažnosti vám poskytujú rôzne spôsoby hrania a HUT Share vám umožňuje zdieľať aktuálnu zostavu, sezónne rekordy a ďalšie informácie na vašom sociálnom profile.

Kým ste na ľade, NHL 24 vylepšuje svoju prezentáciu nespočetnými spôsobmi vrátane viac ako 75 nových osláv gólov, nových uhlov kamery, svetelných efektov a dynamických tabúľ na klzisku, na ktoré môžete priradiť a prispôsobiť transparenty hráčov. Vylepšenia sa dočkala aj atmosféra v hľadisku prostredníctvom rôznych udalostí a akcií, napríklad domáci tím sa rúti po ľade, diváci povzbudzujú svoj tím počas návratu do zápasu alebo vyzývajú domáci tím, aby vystrelil puk. Okrem toho sa do vysielacej kabíny pripojila Cheryl Pounderová, ktorá moderovala viaceré zimné olympijské hry.

Podobne ako väčšina hier od EA Sports, aj NHL 24 ponúka možnosť cross-platformového hrania s HUT, World of Chel a EASHL v rámci jednej generácie. Hráči PlayStation 5 a Xbox Series X/S môžu hrať medzi sebou, zatiaľ čo hráči PlayStation 4 a Xbox One sú vo vlastnej crossplay lige. Prostredníctvom crossplay môžete pozvať priateľov do hry alebo sa pripojiť ku klubu z ktorejkoľvek platformy. EA Sports tvrdí, že crossplay v hrách World of Chel a HUT zlepšuje kvalitu matchmakingu v nádeji, že sa zníži čakacia doba na matchmaking.

NHL 24 tiež oznámila, že športovcom na obálke je Cale Makar z Colorada Avalanche. Hra sa objaví 6. októbra pre PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a Xbox One. V edícii X-Factor získate exkluzívny hráčsky predmet Cale Makar, HUT Power Up Icon Choice Pack, extra NHL body, duálny prístup k verziám pre minulú a aktuálnu generáciu a trojdňový predčasný prístup k finálnej hre.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -