Square Enix už nechce vydávať exkluzivity. Chce viesť multiplatformovú stratégiu

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

V dôsledku klesajúceho zisku oznámila japonská spoločnosť Square Enix prechod na novú obchodnú stratégiu, ktorá sa zameria na multiplatformné herné tituly. Počas fiškálneho roku 2023/2024, ktorý skončil k dátumu 31. marca 2024, spoločnosť v oblasti segmentu digitálnej zábavy evidovala 2,6 % nárast predajov, zisk však klesol o 15,8 %.

K prepadu zisku došlo aj napriek vydaniu JRPG titulov Final Fantasy XVI, Final Fantasy VII Rebirth a akcie Foamstars. V súvislosti s vyššie uvedenými hrami zaznamenala spoločnosť prevádzkovú stratu vo výške cca 51,9 milióna amerických dolárov.

- Reklama -

Oba najnovšie diely série Final Fantasy (Fantasy XVI a Final Fantasy VII Rebirth) vyšli ako exkluzívne tituly pre konzolu PlayStation 5. Podľa Square Enix sa však nepodarilo naplniť očakávané predaje. V reakcii na klesajúce zisky japonská spoločnosť oznámila trojročný plán, počas ktorého dôjde k reštartu firmy, a to s cieľom dlhodobého rastu.

Hlavným bodom plánu je prechod k multiplatformnej obchodnej stratégii, ktorá obsahuje vydávanie hier na Nintendo, PC, Xbox a PlayStation. Zo spomínanej transformácie by tak mohla profitovať aj hráčska obec.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x