Starfield má už viac ako 50 modifikácií

Mário Gurský Mário Gurský

Modifikácia Starfieldu sa už začala. Ak ste si mysleli, že PC komunita zaspí na vavrínoch a bude hrať len prvú verziu, ste na omyle. Niektorí ľudia na tento deň čakali v úzadí a teraz sa môžeme tešiť na začiatok niečoho celkom výnimočného.

Krátky pohľad na Nexus Mods prezrádza, že komunita Starfield už usilovne pracuje. V čase písania tohto článku existuje v súčasnosti 59 módov pre túto hru. Majte na pamäti, že úplne nový titul spoločnosti Bethesda ešte nebol úplne vydaný, k dispozícii sa stal pre kupujúcich prémiovej edície len pred pár hodinami.

- Reklama -

Momentálne nie je k dispozícii nič nové, pokiaľ ide o obsah vytvorený fanúšikmi. Nájdete tu však celý rad vylepšení (väčšinou grafického charakteru), prekladov a nových pozadí menu.

Napríklad používateľ Scottyus1 vydal mod Starfield reshade, ktorý „pridáva do sveta viac detailov, vďaka čomu všetky ich textúry viac vyniknú“, zatiaľ čo FrancisLouis ide opačným smerom a robí hru „zemiakovou“ kvalitou s vizuálom v štýle PS1.

Pravdepodobne jeden z najpôsobivejších módov zatiaľ pochádza od LukeFZ. Podarilo sa im dosiahnuť, aby bolo možné nahradiť technológiu upscalingu od AMD (FSR2) za DLSS od Nvidie alebo dokonca XeSS od Intelu. Vzhľadom na to, že Starfield spolupracoval s AMD, práve tento mód by mohol byť vítaný pre tých, ktorí nepoužívajú hardvér Team Red.

- Reklama -

Postupom času budeme len svedkami toho, ako sa budú objavovať ďalšie a ďalšie vlastné modifikácie. Niektorí očakávajú, že Starfield sa bude držať tradície Bethesdy a bude to zabugovaný bordel, takže sa pracuje aj na komunitnom patchi.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -