Strašidelná plošinovka Inmost vychádza o pár dní

Jozef Beke Jozef Beke

Vydavateľa Chucklefish môžete poznať najmä vďaka popoulárnej hre Stardew Valley alebo Starbound Teraz si pre nás pripravili ďalšie prekvapenie v podobe hororovej hry Inmost, ktorá vychádza už o pár dní.

Strašidelné pixely

Chucklefish už v auguste 2018 predvádzal strašidelný pixel-art hry Inmost. Následne, v roku 2019 hra dokonca aj vyšla, ale iba na Apple Arcade. Pred pár dňami, konkrétne 18. augusta tohto roku, bolo dvojročné výročie prvého oznámenia a Chucklefish nám pri tejto príležitosti odhalil, že Inmost prichádza PC. Stane sa tak prostredníctvom Steamu a GOG-u a to už tento piatok, 21. augusta, uvádza portál PC Gamer.

Čo môžeme od Inmost očakávať?

Vydavateľ Chucklefish a vývojár Hidden Layer Games popisujú Inmost ako atmosférickú, puzzle plošinovku, ktorá je založená na rozprávaní vzájomne prepojených príbehov a osudov. Príbeh hovorí o dobrodružných postavách mladého dievčaťa, stoického rytiera a muža, ktorý hľadá odpovede.

Presnejšie sa postavy jednoducho stretli a povedali si, že preskúmajú strašidelný hrad – čo by sa predsa mohlo pokaziť? Všetky tieto 3 charaktery budú hrateľné a ponúknu nám úplne odlišné štýly hrania. Okrem prekonávania plošinovky sa musíte vyhnúť aj pasciam a môžete tiež zbierať až 80 tajných predmetov, teda ak máte radi popri hraní aj kúsok odhaľovania zahaleného rúškom tajomstva.

Zatiaľ čo trailer na dátum vydania je dosť krátky, pôvodný trailer vydaný pri príležitosti oznámenia z roku 2018 nielenže zachytáva znepokojujúcu a pochmúrnu atmosféru, ale ponúka aj pohľad na rôzne príšery, ktoré sa v hre nachádzajú. Už za necelých 24 hodín, keď sa Inmost konečne dostane na PC a Switch, si budete môcť spraviť vlastný názor na túto pixel-art plošinovku.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x