Riaditeľ Hidetaka Miyazaki nedovolí prepúšťanie v spoločnosti FromSoftware, kým je vo vedení

Mário Gurský Mário Gurský

Tvorca hry Elden Ring a prezident spoločnosti FromSoftware Hidetaka Miyazaki vyhlásil, že nedovolí, aby zničujúce prepúšťanie vo videohernom priemysle ovplyvnilo jeho štúdio, kým bude vo vedení.

V rozhovore pre PC Gamer Miyazaki povedal, že nemôže stopercentne zaručiť, že FromSoftware bude v bezpečí pred prepúšťaním – ktoré doteraz zaznamenali tisíce ľudí, ktorí prišli o prácu v spoločnostiach ako Embracer Group, Microsoft a Sony – ale nedovolí to, „kým je táto spoločnosť [jeho] zodpovednosťou.“

- Reklama -

FromSoftware vlastní japonská organizácia Kadokawa Corporation, takže rozhodnutie nie je úplne v Mijazakiho rukách. Microsoft napríklad v máji 2024 zatvoril vývojárske štúdio Redfall Arkane Austin spolu s vývojárskym štúdiom Hi-Fi Rush a Ghostwire Tokyo Tango Gameworks napriek tomu, že vo svojej poslednej správe o finančných výsledkoch vykázal 17 % nárast príjmov a zisk 21,9 miliardy dolárov.

Mijazaki si však bol istý, že spoločnosť Kadokawa zdieľa jeho názor na prepúšťanie. „Keď hovorím za seba a za túto spoločnosť, chcem povedať, že to nie je niečo, čo by som zamestnancom FromSoftware neprial ani za milión rokov,“ povedal. „Som si celkom istý, že naša materská spoločnosť Kadokawa to chápe a zdieľa tento názor.“

Potom sa odvolal na bývalého prezidenta spoločnosti Nintendo Satoru Iwatu, ktorý sa preslávil znížením platu, keď zisky klesali, namiesto toho, aby sa uchýlil k prepúšťaniu. „Úprimne pochybujem, že zamestnanci, ktorí sa obávajú, že môžu byť prepustení, budú schopní vyvíjať softvérové tituly, ktoré by mohli zapôsobiť na ľudí na celom svete,“ povedal vtedy Iwata.

- Reklama -

Miyazaki sa k tomuto vyhláseniu pridal. „Myslím, že to bol bývalý exprezident spoločnosti Nintendo Iwata, ktorý povedal: „Ľudia, ktorí sa boja straty zamestnania, sa boja vytvárať dobré veci.“ Parafrázujem to, ale s týmto názorom sa úplne stotožňujem,“ povedal.

„Myslím, že je to pravda, a myslím, že ľudia v spoločnosti Kadokawa, našej materskej spoločnosti, chápu, že tento názor zastávam veľmi silno. Aj keď to nemôžeme povedať na 100 % s úplnou istotou, aká bude budúcnosť spoločnosti From a spoločnosti Kadokawa. Prinajmenšom pokiaľ je táto spoločnosť v mojej zodpovednosti, je to niečo, čo by som nedopustil. Takže dúfam, že naši hráči a fanúšikovia si z toho môžu vziať trochu istoty.“

Mijazakiho komentáre prichádzajú práve v čase, keď spoločnosť Embracer ukončila činnosť vývojára hry Alone in the Dark, Pieces Interactive po tom, čo hra nesplnila očakávania. Pieces Interactive sa pripojilo k štúdiám Free Radical Design, Onoma a Volition Games, ktoré spoločnosť Embracer zatvorila v minulom roku v súvislosti s prepúšťaním, ktoré sa dotklo tisícov zamestnancov.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x