Štúdio 4A Games hovorí plánoch so sériou Metro, v hre je aj multiplayer

Michal Frajkor Michal Frajkor

Tento rok oslavuje herná séria Metro svoje desiate narodeniny. Áno, je to už 10 rokov, čo vyšla prvá hra Metro 2033. Pri tejto príležitosti sa uverejnili vývojári zo štúdia 4A Games obsiahly článok na svojom blogu. Hovoria o plánoch do budúcna, o budúcnosti série, o úplne novej hre aj u multiplayeri. Informoval o tom portál Eurogamer.

Poďme ale pekne po poriadku. Prvou záležitosťou, ktorú rozobrali, bol next-gen upgrade hry Metro Exodus na konzoly novej generácie. Bude k dispozícii všetkým hráčom, ktorý hru majú zakúpenú na platformu PS4 alebo Xbox One. Či už digitálnu alebo fyzickú kópiou hry. Táto aktualizácia na novú verziu bude dostupná ešte v priebehu tohto roka a ponúkne množstvo vylepšení vrátane krajšieho vizuálu alebo rýchlejšieho načítavania hry.

- Reklama -

Okrem toho štúdio potvrdilo aj to, že vo vývoji je aj úplne nová hra Metro. Bližšie detaily však z pochopiteľných dôvod ešte neposkytli. Jediné, s čím sa nám pochválili, bolo že pre hru chystajú úplne prerobený engine a renderer, čo by malo zaručiť ešte krajšiu grafiku v hre. Niečo, s čím ma 4A Games bohaté skúsenosti ak vezmeme do úvahy, ako skvelo vyzerali predchádzajúce hry.

Okrem toho sa štúdio pozerá aj na ďalšie možnosti ako oživiť hernú sériu Metro. Jednou z takých možností je aj multiplayer. S tým im pomáha štúdio Saber Interactive, ktoré poznáte vďaka hre World War Z. Zatiaľ nie je nič potvrdené a sú to pre 4A Games neprebádané vody, ale časom by sme sa možno multiplayeru v hrách Metro mohli dočkať. Tento nápad je zatiaľ v rannom štádiu a preto by sme sa nemali spoliehať na to, že ďalšia Metro hra bude mať aj multiplayer.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x