Tip pri hraní Baldur’s Gate 3: Obchodovať môžete aj s postavami, ktoré nie sú obchodníkmi. Ako na to?

Mário Gurský Mário Gurský

O hre Baldur’s Gate 3 možno neviete, ak ste nehrali predchádzajúce hry od spoločnosti Larian. Aj keď na druhej strane odkedy tento titul vyšiel musel sa dostať do povedomia mnohým, ktorí titul nepoznali. Na ľavej strane dialógovej obrazovky sa nachádza rad ikon, skratiek, ktoré vám umožnia prečítať si rozhovor, zaútočiť na toho, s kým hovoríte, alebo sa prepnúť na inú postavu, ktorá nie je v rozhovore, aby sa mohla dostať do pozície a zaútočiť na toho, s kým hovoríte. (Alebo štipnúť všetky veci za nimi, kým ich rozptyľuje ten, kto práve hovorí.) Niekedy je jednou z týchto ikon „obchod“.

Dokonca aj s NPC, ktoré nie sú na mape označené ako obchodníci a nemajú možnosť dialógu typu „ukáž mi svoj tovar“, môžete obchodovať, ak je táto ikona aktívna. Druidka v Smaragdovom háji bude mať pri sebe práve elixír liečivosti, nejakú pŕhľavu, knihu o upíroch a jednu mrkvu, pričom vám všetko ochotne predá. Neďaleko sa nachádza aj Rolan, ktorý vlastní zvitok zisťovania myšlienok, keby ste ho potrebovali.

- Reklama -

Predmety si môžete kúpiť aj priamo od zadávateľov úloh, ktorí by ich za normálnych okolností odložili, kým nedokončíš ich prácu. Ak naozaj chcete tie čarovné rukavice, ktoré má Zevlor, ale nechcete ani plniť jeho úlohu, ponúknite mu dostatok peňazí a môžete ísť.

Nie každý, komu sa ikona obchodu objaví, však bude mať pri sebe veľa užitočných vecí. Predpokladám, že to pridá na autenticite sveta, ak vám náhodný githyanki predá krvavý kameň, alebo ak jeden konkrétny goblin bude mať vo vreckách päť zlatých mincí a kosť na obchodovanie.

Divinity: Original Sin 2 mal vyskakovacie okno s tutoriálom, aby hráčom tento prvok neunikol, Baldur’s Gate 3 ho nemá, a ak ste po celý čas nedávali pozor na ikony, mohli ste ho prehliadnuť. Takže teraz už to viete.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -