Štúdio, ktoré stojí za hrou Life is Strange: True Colors, prepustí 20 % zamestnancov

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Zhoršujúce podmienky na videohernom trhu sa podpisujú na ďalšom prepúšťaní. S 20% kolegov sa musia rozlúčiť v americkom štúdiu Deck Nine, kde vznikli hry Life is Strange: Before the Storm, Life is Strange: True Colors, Life Is Strange: Remastered Collection a naposledy The Expanse: A Telltale Series.

Podľa dostupných informácií pred touto zmenou bolo v štúdiu zamestnaných 100 až 130 ľudí. Okrem prepúšťania pristúpila firma k zníženiu platov. V opačnom prípade by padáka dostalo viac ľudí.

- Reklama -

„Títo ľudia sú výnimoční, talentovaní a fantastickí vývojári. Počas svojho pôsobenia v Deck Nine Games urobili obrovský kus práce a toto rozhodnutie sme nebrali na ľahkú váhu. Ak môžete, najmite týchto ľudí, sú fantastickí,“ píše v správe generálny riaditeľ Stephan Frost. Tiež sa sťažuje na stav herného priemyslu, ktorý za prepúšťanie môže.

Včera Sony oznámila prepustenie zhruba 900 ľudí zo svojej hernej divízie, vrátane tímov PlayStation Studios. K tomu zrušila London Studio, ktoré naposledy vytvorilo interaktívnu filmovú hru Erica a strieľačku Blood & Truth pre PlayStation VR.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x