Switch 2 sa blíži. Nintendo potvrdzuje prípravy na oznámenie novej konzoly

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Nintendo prestalo chodiť okolo horúcej kaše. Prezident Shuntaro Furukawa pri prezentácii finančných výsledkov potvrdil, že sa chystajú predstaviť nástupcu Nintenda Switch. Nestane sa tak ale na júnovom Nintendo Directe. Nová konzola/handheld bude predstavená počas tohto fiškálneho roka, čo znamená do konca marca 2025.

Nový Nintendo Direct bude venovaný hrám, ktoré vyjdú v druhej polovici roku 2024. Odhalenie Switcha 2 (ako sa zrejme bude konzola volať) očakávame po letných prázdninách. Podľa špekulácií má vyjsť začiatkom roku 2025 a byť evolúciou súčasného Switch.

- Reklama -

Podľa nedávno uniknutých informácií má Switch 2 priniesť nové Joy-Cony. Tie sa ale majú s konzolou/handheldom prepojiť magneticky, zatiaľ čo u tých súčasných je použitý koľajnicový systém. Z toho dôvodu pravdepodobne nebudú staré Joy-Cony kompatibilné so Switchom 2, rovnako tak nebudú tie nové kompatibilné so starým Switchom. Naopak Switch Pro Controller má naďalej fungovať.

Nintendo s oznámením sa nemusí ponáhľať. Za posledný fiškálny rok sa predalo 15,7 milióna Switchov, celkovo sa konzola dostala na 141,32 milióna. V súčasnom fiškálnom roku majú predaje klesnúť o 14 % na 13,5 milióna.

Za prvé mesiace tohto roku japonská spoločnosť predala 1,96 milióna kusov Switcha. Vlani v rovnakom čase to bolo 3,07 milióna. Firma sa nemôže sťažovať ani na záujem o svoje hry. Princess Peach Showtime stihla za pouhých 10 dní predať 1,22 milióna kópií a Mario vs. Donkey Kong Remake prekonal 1,12 milióna za šesť týždňov.

- Reklama -

Pokiaľ Switch naplní predpoklady, tak sa dostane k hranici 155 miliónov predaných kusov. Najpredávanejšou konzolou všetkých čias je PlayStation 2 (160 miliónov) a Nintend DS (154 miliónov).

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x