The Pokémon Company sa bližšie pozrie na Palworld

Michal Frajkor Michal Frajkor

Neškodná paródia na Pokémonov a hra, na ktorú fanúšikovia Pokémonov čakali dlhé roky? Alebo rýchly zárobok, využívanie slávnej značky a umelou inteligenciou generované príšerky? To sú otázky, ktoré po obrovskom úspechu hry Palworld kolujú herným svetom. Nintendo a The Pokémon Company sa teraz chcú bližšie pozrieť na to, či je všetko podľa pravidiel.

Vo vyhlásení, ktoré si môžete prečítať na oficiálnej stránke v japončine aj angličtine, sa spoločnosť The Pokémon Company vyjadrila k “hrám iných spoločností” spôsobom, ktorý jasne odkazuje na Palworld. Nižšie nájdete vyhlásenie voľne preložené do slovenčiny.

- Reklama -

“Prišlo nám mnoho otázok týkajúcich sa hry inej spoločnosti vydanej v januári 2024. Neudelili sme žiadne povolenie na použitie duševného vlastníctva alebo aktív spoločnosti Pokémon tejto hre. Máme v úmysle vyšetriť a prijať vhodné opatrenia na riešenie akýchkoľvek činov, ktoré porušujú práva duševného vlastníctva súvisiace s Pokémonmi. Budeme si naďalej vážiť a vychovávať každého Pokémona aj ich svety a pracovať na tom, aby sme v budúcnosti prostredníctvom Pokémonov spojili celý svet.”

Ak by sme chceli slová The Pokémon Company interpretovať do voľnej diskusie, v podstate nám povedali toto: “Veľmi dobre sa pozrieme na všetky tie veci, ktoré ste na pozadí robili a ak sa nám to nebude páčiť, tak vás zničíme.” Po tomto nasleduje ešte zvláštnejšie vyjadrenie: “Budeme si naďalej vážiť a vychovávať každého Pokémona aj ich svety.” Tu môže ísť v podstate o právnu hrozbu.

Budeme si musieť počkať, či z toho nakoniec aj niečo bude. Názory právnikov na túto vec sa líšia. Na jednej strane sú takí, ktorí hovoria, že Pokémon Company so žalobou neuspeje, pretože ide o paródiu a to nie je trestné. Na strane druhej sú tu právnici, ktorí vidia v Palworld aspekty, ktoré by mohli spôsobiť hernému štúdiu Pocketpair problémy. Stojí tiež za zmienku, že bývalý šéf právneho tímu spoločnosti The Pokémon Company povedal, že je “prekvapený, že sa to dostalo až tak ďaleko” a že Palworld “vyzerá ako bežná nezmyselná vykrádačka, aké som videl tisíckrát do roka, keď som bol hlavným právnikom spoločnosti Pokémon Company”.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x