Ubisoft tvrdí, že PS5 nebude kompatibilná s PS3, PS2 ani PS1

Michal Frajkor Michal Frajkor

Počas víkendu sa na stránke podpory spoločnosti Ubisoft objavila informácia, ktorá bola krátko na to stiahnutá. Ubisoft v nej tvrdil, že konzola novej generácie, PS5, nebude kompatibilná s predchádzajúcimi konzolami PS3, PS2 ani PS1. Informuje o tom portál Eurogamer.

Príspevok označil konzolu PS5 ako kompatibilnú s vybranými PS4 hrami, ale že na nej nebude možné hrať hry zo starších konzol, vyššie menovaných. Sony sa zatiaľ nevyjadrilo k tejto informácii, ktorá zo stránky Ubisoftu už zmizla. Taktiež sa nevyjadrili ani k tomu, ako konkrétne bude spätná kompatibilita fungovať. Preto je nanajvýš čudné, že Ubisoft takúto informáciu píše predtým, než sa k nej vyjadrí tvorca konzoly.

Sony zatiaľ tvrdí len to, že drvivá väčšina PlayStation 4 hier bude kompatibilná aj s PlayStation 5. Vyhýba sa ale otázke, koľko z tejto drvivej väčšiny titulov bude dostupných zároveň so štartom novej konzoly. Ešte v marci povedal vedúci vývoja konzoly PS5, Mark Cerny, že takmer všetky z top 100 PS4 hier bude dostupných aj na PS5 hneď pri štarte.

Nedávne informácie tiež hovoria aj o rôznych patentoch, ktoré si Sony registruje. Jedným z nich bolo aj cloudové hranie práve spomínaných PS3, PS2 a PS1 hier na konzole PS5. To situáciu zamotáva ešte viac. Koniec koncov si budeme musieť počkať na oficiálne vyjadrenie od Sony. V prípade Ubisoftu, môže ísť jednoducho o chybu.

1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] aj trailer, ktorý si môžete pozrieť nižšie. Hra by mala vyjsť na PC, Xbox Series X a Playstation 5 v priebehu budúceho […]

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x