Toto Rockstar Games nevyšlo. Trailer na GTA VI unikol predčasne, štúdio ihneď reagovalo

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Spoločnosť Rockstar Games zverejnila prvý trailer z GTA 6 a po rokoch očakávania oficiálne odhalila ďalší diel série s otvoreným svetom.

Debutový trailer z GTA 6, ktorý sa odohráva za sprievodu piesne „Love Is A Long Road“ od Toma Pettyho, ukazuje dvojicu hlavných hrdinov Jasona a Luciu, ktorí sa vo Vice City – verzii Miami na Floride v hre Grand Theft Auto – a v ďalších lokáciách naháňajú za trochu iným štýlom amerického sna. Vice City je lokalita, ktorú fanúšikovia GTA dobre poznajú, ale v GTA 6 vyzerá radikálne inak. Tentokrát budú hráči lúpiť, prepadať a unášať v modernom kontexte, nie v štylizovanej verzii Vice City z 80. rokov.

- Reklama -

Rýchle autá, bezohľadné prestrelky, hrsti plné nekalých peňazí a všeobecný hedonizmus s americkou príchuťou. Príbeh oboch hlavných hrdinov je očividne inšpirovaný Bonnie a Clydom.

Odhaleniu GTA VI predchádzalo mnoho únikov informácií. Začiatkom tohto roku bol za minuloročný únik, pri ktorom sa rozšírilo 90 videí z procesu vývoja, zodpovedný tínedžer z Veľkej Británie. Tento týždeň sa navyše na TikToku objavilo video, ktoré tvrdilo, že ide o uniknuté zábery z hry, ktoré údajne pochádzajú od dieťaťa zamestnanca Rockstaru.

Problémy sa nevyhli ani samotnej premiéry tak očakávaného traileru. Tá mala prebehnúť v utorok 5. decembra o 15. hodine. V noci z pondelka na utorok však video uniklo a v Rockstar museli rýchlo reagovať. Trailer tak vypustili krátko po polnoci.

- Reklama -

Presný dátum vydania zatiaľ nie je známy. Je však jasné, že sa GTA 6 objaví u prvých hráčov v roku 2025. Hra má v tom roku vyjsť na PS5 a Xbox Series X/S, o PC zatiaľ nie je zmienka.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -