V štúdiu Ubisoft Montreal zasahuje polícia

Michal Frajkor Michal Frajkor

Mnoho zdrojov tvrdí, že v budove štúdia Ubisoft Montreal v kanade práve prebieha rukojemnícka dráma. Zatiaľ nie sú žiadne ďalšie detaily. Podľa posledných správ sa niekoľko zamestnancov dokázalo dostať von, no niektorí sú stále dnu. Celú akciu už potvrdila aj polícia v Montreale na svojom Twitteri.

Aktualizácia: Podľa portálu IGN polícia postupne evakuuje celú budovu, keďže nezistila žiadne hrozby. Zatiaľ nie je jasné, čo spustilo celú akciu. O výsledku budeme priebežne informovať. Podľa polície sú všetci zamestnanci mimo budovy a neodhalili žiadnu hrozbu. Pôvod anonymného telefonátu budú ďalej prešetrovať, no nepotvrdili sa ani informácie o tom, že by niekto mal byť rukojemníkom. Naďalej však prehľadávajú budovu aby zaistili, že naozaj nehrozí žiadne ďalšie nebezpečie.

- Reklama -

Pôvodný článok: Potvrdzuje to aj príspevok na sociálnej sieti Twitter od Yara El Soueidi, spisovateľky, ktorá píše pre Cult MTL. Tá tvrdí, že priateľ jej šéfa pracuje v Ubisofte. Dotyčný priateľ však pracuje z domu a tam sa celej tejto dráme našťastie vyhol. To sa však nedá povedať o niekoľkých, zatiaľ nie je známy presný počet, zamestnancov, ktorí ostali dnu. Podľa príspevku sa však niektorí zamestnanci ukrývajú pod svojimi stolmi.

V stanovisku, ktoré Ubisoft vydal pre portál IGN potvrdil, že si je vedomý momentálnej situácie a plne spolupracuje s lokálnymi záchrannými zložkami. Medzitým polícia upozorňuje ľudí, aby sa vyhli oblastiam Saint-Laurent a St-Viateur. Polícia na svojom Twitteri tiež oznamuje, že nemajú žiadne hlásenie o zranených a že reagovali na volanie tiesňovej linky.

Ubisoft Montreal je jedno z najväčších a hlavných štúdií celej spoločnosti. Hrá rolu v takmer všetkých veľkých hrách, ktoré od tejto spoločnosti máme možnosť hrať. Ich posledným počinom bola hra Assassin’s Creed Valhalla. O prípadnom vývoji situácie vás budeme informovať.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x