Ubisoft nečakane vypína servery obľúbenej pretekárskej hry

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Desiate výročie The Crew neoslávi. Ubisoft začal s pohrebom hry. V jeho prvej fáze prestala spoločnosť The Crew predávať hru v digitálnych obchodoch pre PC a konzoly. Nasledovať bude vypnutie serverov. K tomu dôjde 31. 3. 2024 a titul sa stane nehrateľný, pretože je založený na online koncepte. Patch pre offline hranie bol vylúčený. Už niekoľko mesiacov sa o neho snažia fanúšikovia cez modifikáciu pre PC. Tak uvidíme, či budú úspešní a The Crew bude naďalej fungovať aspoň na PC.

„Uvedomujeme si, že to môže byť pre hráčov, ktorí si hru stále užívajú, sklamaním, ale je to potrebné kvôli zmenám v serverovej infraštruktúre a licenčným zložitostiam. Stiahnuť hru z trhu, najmä takú, ktorá začala našu sériu, nie je ľahké. Toto rozhodnutie sme urobili v čase, keď sa naše tímy plne venovali tomu, aby sme vám v The Crew 2 a The Crew Motorfest poskytli čo najlepší zážitok,“ je uvedené vo vyhlásení.

- Reklama -

The Crew v roku 2014 prekvapilo rozsiahlym otvoreným svetom. Ten predstavoval zmenšenú verziu Spojených štátov amerických. Mapa bola rozdelená do piatich oblastí a jazda od pobrežia k pobrežiu trvala približne 45 minút. Druhý diel staval na týchto základoch, ale už nebol taký úspešný. Preto bolo rozhodnuté vytvoriť v The Crew Motorfest iný svet a inšpirovať sa havajským ostrovom O’ahu a viac štýlom série Forza Horizon.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x