Ubisoft popisuje výhody hrania ich hier na PlayStation 5

Mário Gurský Mário Gurský

Všetky prichádzajúce tituly od spoločnosti Ubisoft budú k dispozícii pre obe konzoly od Sony. Pričom francúzsky vydavateľ ponúkne bezplatný medzigeneračný upgrade z PS4 na PS5. Tých, ktorí budú hrať nové tituly na novej konzole, však čakajú isté benefity. Spoločnosť o tom bližšie informovala na blogu, z ktorého informácie priniesol portál Push Square.

Poďme sa teda najskôr pozrieť na Watch Dogs: Legion. Ten, ako spomína spoločnosť Ubisoft, bude obsahovať ray-tracing a bude využívať „Tempest 3D Audio” engine, ktorý oživí Londýn takým spôsobom, že to pocítite pri každom prechádzajúcom aute, hovoriacom chodcovi alebo aj lietajúcom drone nad hlavou. Skráti sa samozrejme aj doba načítania a adaptívny ovládač DualSense ponúkne lepší pocit z hrania.

Ďalej tu máme Assassin’s Creed: Valhalla, ktorý síce nebude mať ray-tracing, ale bude bežať v 60 snímkoch za sekundu v 4K. Čo sa týka ovládača DualSense, tak tu nieje potvrdená žiadna zmienka o využití adaptívnych spúšťačov alebo haptickej odozvy. Existuje však prísľub podpory pre Tempest 3D Audio. Hra Immortals Fenyx Rising je v podstate na tom istom, aj keď tu zrejme pribudne využitie ovládaču PlayStation DualSense.

Ostatné hry, ktoré nie sú tak ďaleko, ako napríklad Far Cry 6 a Riders Republic, pobežia na PS5 tak isto – v 60 snímkoch za sekundu v 4K. Vyzerá to tak, že u medzigeneračných hier to bude akýsi štandard. Vo všeobecnosti to však bude solídna podpora zo strany Ubisoftu. Samozrejme sa to nesmie brať za štandard. V prípade takého EA to vyzerá, že je pripravený vynechať štart novej generácie.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x