Ubisoft zrejme zrušil pokračovanie Immortals Fenyx Rising. Aké mal na to dôvody?

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Zatiaľ čo spolu s ďalšími hráčmi ďalej napäto očakávame, ako Ubisoft naloží s Assassins Creed a či sa celá forma série ešte raz zmení, séria Immortals zrejme skonáva vo svojom snažení. Na skutočnosť upozornil magazín VGC, ktorý hovoril o jej druhom diele a jeho možnom zrušení. Jeho anonymné zdroje vraj teraz potvrdili, že vlani špekulované pokračovanie už naďalej nevzniká, pretože nedokázalo naplniť očakávania Ubisoftu v súčasnej dobe.

O nástupcovi Immortals Fenyx Rising sa prvýkrát hovorilo vlani podľa správ insidera a novinára Jeffa Grubba, ktorý vychádzal z informácií vývojárov. Grubb vtedy tvrdil, že titul v podobe druhého dielu (neskôr označeného skôr za spin-off) vzniká až vo fáze konceptu v štúdiu Ubisoft Quebec, teda v štúdiu, ktoré stálo za prvým dielom a AC: Odyssey.

- Reklama -

Vlastné nemenované zdroje VGC však teraz potvrdili, že situácia už neplatí. Zrejme aj kvôli finančnej (ne)stabilite Ubisoftu, ktorá stále trvá, sa francúzska firma rozhodla zacieliť len na tie značky, ktoré dokážu priniesť veľké zisky hneď pri vydaní, a nie menšie a postupné, ako to bolo u Immortals.

Prvá hra sa podľa VGC celkovo totiž predávala prevažne v zľavách, čo sa mohlo stať aj s podporou viacerých vplyvov – jednak napríklad tým, že hra štartovala novú IP, čo so sebou vždy prináša aj istú mieru neistoty; ďalej tým, akú zvolila štylizáciu; a nakoniec aj tým, kedy vyšla.

Možno totiž pripomenúť, že práve ono obdobie vydania nebolo veľmi šťastne zvolené. Prvá hra pri svojom vydaní patrila do balíka hier, kedy vyšla hneď po boku Valhally a Watch Dogs: Legion – čiže dvoch hier, ktoré mali nielen výhodu v sile už zavedenej značky, ale aj v skoršom dátume vydania, čím oslabili peňaženky hráčov ešte pred vydaním Immortals.

- Reklama -

Zjavne aj preto VGC teraz hovorí, že jednotka toľko nezažiarila a že vývoj dvojky už nie je v pláne. Avšak možno nielen jej. Zdroje magazínu totiž okrem toho ďalej tvrdia, že rovnaký ortieľ môže nakoniec stretnúť aj zvyšok série, kedy nie je isté, či bude vôbec pokračovať.

Predchádzajúce slová Grubba mali byť však aj napriek tomu pravdivé – takže aspoň vieme, čo sa so značkou dialo do tohto momentu. Aj podľa VGC bol totiž projekt vo svojej počiatočnej fáze vyvíjaný v Ubisoft Quebec, ale ako šiel čas ďalej a firma prechádzala finančnou krízou, vedenie vraj stále viac pochybovalo, či projekt naplní očakávania, až nakoniec všetko zrušilo na začiatku tohto mesiaca.

Zámerom Ubisoftu a tým naplnením „očakávania“, ktoré takto padá ako dôvod, malo byť údajne to: rozšíriť značku a budovať ju do viacerých smerov. Podľa aktuálnych informácií VGC to malo znamenať, že prvé Immortals malo (asi ako pri prvom Assassins Creed) prerásť až vo veľkú sériu, ktorá dovoľuje viac rôznych zasadení, čo tvrdil aj Grubb. Ten vlani spomínal, že Ubisoft mal pri vývoji dvojky plánovať aj iné známe mytológie než len grécku (a čínsku, ktorá bola v DLC), kedy zvážil napríklad aj polynézske mýty.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -