Uniknuté dáta z Capcom zrejme prezradili dátum vydania RE8

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Japonský vydavateľ Capcom sa stal na začiatku tohto mesiaca terčom útokov hackerov, ktorí na internete zverejnili celú radu citlivých informácií. Spoločnosť to oznámila na svojom oficiálnom webe. Ukradnuté dáta mimo iného naznačujú, kedy vyjde Resident Evil: Village, ale obsahujú aj momentálne názvy niektorých neoznámených projektov.

V rámci úniku sa hackeri dostali k informáciám o predajoch a finančných výkazoch spoločnosti Capcom, či k osobným údajom deviatich zamestnancov. Zároveň tiež získali približne 350 tisíc záznamov adries, telefónnych čísel, dátumov narodenia a ďalších informácií týkajúcich sa zákazníkov či obchodných partnerov. Spoločnosť však upokojuje, že nedošlo k únikom žiadnych dát spojených s bankovými účtami či kartami.

- Reklama -

Vráťme sa však k únikom, ktoré nás zrejme zaujímajú najviac. A tými sú úniky informatívneho charakteru. Dozvedeli sme sa, že pripravované pokračovanie série Resident Evil s podtitulom Village by malo vyjsť aj na konzoly PS4 a Xbox One. Doposiaľ Capcom komunikoval vydanie len na PC, PS5 a Xbox Series. Uniknuté informácie taktiež naznačujú možný dátum vydania. Hra by mala vyjsť 21. apríla 2021. Zároveň je k novému Resident Evil priradený aj menší stand-alone projekt označený ako „Dominion“. Špekuluje sa, že pôjde o variáciu na multiplayerový Resistance.

Unikli aj informácie o nových projektoch

Úniky sa však netýkajú len RE8. Dozvedeli sme sa tiež, že pripravované MMORPG Monster Hunter: Rise, vyjde vedľa Switchu aj na PC. A to v októbri 2021. Veriza na Switch vyjde už v marci, pričom predtým sa dočkáme aj demo verzie. „Odhalená“ bola aj PC verzia Monster Hunter Stories 2. Na PC a Switchi by mala vyjsť niekedy počas leta nasledujúceho roka.

Vo februári na Switch, v máji na ďalšie platformy, tiež vyjde Project Guillotine. Hra, o ktorej momentálne nevieme nič. Rovnako ako o Project Reiwa, ktorý by mal vyjsť taktiež v máji. O niečo konkrétnejšie sú informácie o Project Shield. Ten by mal byť veľkou multiplayerovou strieľačkou. Pre zmenu však v tomto prípade zas nevieme ani len orientačný dátum vydania.

- Reklama -

Na záver len dodáme, resp. pripomenieme, že ide o úniky. Naviac pomerne raných informácií. Preto je ich treba brať so značnou rezervou. Capcom však nie je jediný, kto musel čeliť hackerským útokom. Nedávno sme vás informovali o „útoku“ na Ubisoft, po ktorom sa na internete objavili zdrojové súbory hry Watch Dogs: Legion.

- Reklama -
1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] je totiž jediná, ktorej sa niečo podobné stalo. V nedávnej dobe bolo podobných útokov viac, napríklad aj na Capcom. Tomu hackeri ukradli taktiež rôzne, aj citlivé dáta. Všetci si tiež pamätáme na veľký […]

Naša relácia

- Reklama -
1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x