V SCS Software pokračujú vo vylepšovaní máp. Krajšia bude Európa aj Amerika

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

V pražskom štúdiu SCS Software pokračuje vylepšovanie máp kamiónových simulátorov. Malý tím dvoch až štyroch ľudí posledné dva roky pracuje na prepracovaní Nemecka. Hráči Euro Truck Simulator 2 sa môžu tešiť na prepracovanejšie mestá Kolín nad Rýnom, Düsseldorf, Dortmund a Duisburg.

„Všetky mestá boli od základu prepracované,“ prezrádza štúdio vo svojich blogoch. Predošlú mapu hodili do koša, pretože Porýnie príliš nereprezentovali. „Vytvorili úplne novú štruktúru miest, ktorá viac odráža oblasť okolo Rýna. Snažili sme sa v mape maximálne využiť naše priestorové možnosti a zachytiť Porýnie čo najrealistickejšie, čo zahŕňa hustotu obyvateľstva, priemysel a nakoniec aj jeho rozlohu. Oproti základnej mape to bude veľká zmena,“ uvádza štúdio.

- Reklama -

„Jednou z najväčších zmien, ktoré si hráči všimnú, je hustota cestnej siete. Teraz bude možné nahliadnuť do samotného srdca niektorých miest a objaviť kontrast medzi priemyselnou zónou a samotným centrom. Z každého mesta sme zachytili to najlepšie!“

Ani tím American Truck Simulatora nezaháľa. V novej galérii ukazuje vylepšený Yosemitský národný park, ktorý je súčasťou celkového prepracovania Kalifornie. Tá sa nachádza už v tretej fáze.

„Yosemitský národný park sa rozkladá v drsnom pohorí Sierra Nevada v Kalifornii a ponúka úctu budiace žulové vrcholy, majestátne vodopády a nedotknutú divočinu. Hoci za normálnych okolností nejde o oblasť, ktorou by smeli prechádzať nákladné automobily, nemohli sme sa zaobísť bez prepracovania tejto oblasti od základu, aby sme ju dostali na úroveň našich súčasných štandardov kvality,“ vysvetľuje zástupca SCS Software.

- Reklama -

Jedným z výrazných prvkov sú nové modely žulových skál. Pokiaľ sa budete chcieť Yosemitským národným parkom v hre kochať, tak po aktualizácii vyrazte z Modesty do Lee Viningu po ceste CA-120. „Vrelo odporúčame zastaviť sa na niektorej z vyhliadok, ktoré v oblasti nájdete, vrátane Olmsted point, Lake Vista Point alebo Rainbow Pool Day Use Area.“

V rámci tretej fázy vylepšenia Kalifornie bude možné Yosemitský národný park navštíviť. Nájdete ho priamo na mape GPS. Z Modesty sa budete môcť dostať k vjazdu Big Oak Flat, kde nájdete informačnú stanicu. Pokiaľ vyrazíte zo smeru od Lee Vining, môžete sa dostať k vjazdu Tioga Pass.

Žiaľ, ani v jednom prípade nebol oznámený dátum, kedy aktualizácie vyjdú. V SCS Software pracujú ešte na rozšírení mapy o Grécko a severnej oblasti Nórska, Fínska a Švédska. Tvorcovia American Truck Simulatora zase kutia DLC s Nebraskou, Arkansasom a Missouri.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x