Vývojári stojaci za reštartom hry Alone in the Dark skončili

Mário Gurský Mário Gurský

Spoločnosť Pieces Interactive, ktorá stojí za nedávnym reštartom hry Alone in the Dark, ukončila svoju činnosť. Na webovej stránke vývojára je teraz uvedené „ďakujeme, že ste sa s nami hrali“ a dátumy 2007-2024. „Naším posledným vydaním bola reimaginácia hry Alone in the Dark,“ uvádza sa v závere.

Spoločnosť Embracer získala Pieces v roku 2017 po práci na viacerých projektoch Titan Quest. Švédsky konglomerát v minulom roku zatvoril niekoľko vývojárskych spoločností, čo viedlo k prepúšťaniu.

- Reklama -

Pieces od svojho založenia v roku 2007 vydala viac ako 10 hier pre PC, konzoly a mobilné zariadenia vrátane pôvodných projektov a podpory ďalších hier od spoločností Paradox, Koei Tecmo, Arrowhead, Koch Media a ďalších.

Štúdio je poslednou obeťou spoločnosti Embracer, ktorá v marci predala svoje aktíva Saber a v tom istom mesiaci predala vývojársky tím Borderlands Gearbox spoločnosti Take-Two za 460 miliónov dolárov.

Spoločnosť prepustila tisíce zamestnancov po tom, ako stroskotala veľká investícia vo výške 2 miliárd dolárov.

- Reklama -

To všetko bolo súčasťou reštrukturalizačného programu, v rámci ktorého sa počet zamestnancov spoločnosti Embracer v uplynulom finančnom roku znížil o 4532, 44 štúdií bolo zatvorených a 80 rozpracovaných projektov zrušených.

V májovej štvrťročnej finančnej správe spoločnosti Embracer sa uvádza, že program bol „úspešne ukončený“. Nie je jasné, či bol Pieces súčasťou tohto programu, alebo či rozhodnutie o zatvorení štúdia bolo prijaté samostatne. Hra Alone in the Dark vyšla v marci s vlažnými recenziami a „miernejšími než očakávanými výsledkami“ zo strany vedenia spoločnosti Embracer.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x