Warhorse Studio oficiálne predstavilo Kingdom Come: Deliverance 2

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Týždeň plný očakávaní je na konci. Tajomnými obrázkami sa podarilo českému štúdiu Warhorse poriadne rozvíriť diskusiu a niektorých dokonca popliesť. Výsledkom je ale to, čo čakala väčšina, teda pokračovanie úspešného RPG titulu Kingdom Come: Deliverance. Hra vyšla pred šiestimi rokmi a predala viac ako 6 miliónov kópií.

Pokračovanie príbehu Henricha z českých stredovekých luhov a hájov sa volá Kingdom Come: Deliverance 2 a naďalej pôjde o akčné RPG z pohľadu prvej osoby. Zavedie nás do prostredia chaosu občianskej vojny v Čechách v 15. storočí. Nadväzuje teda bezprostredne na prvý diel.

- Reklama -

Ste Henrich zo Skalice – obyčajný muž, ktorý robí neobyčajné veci – zapletený do strhujúceho príbehu pomsty, zrady a objavovania, ktorý sa vydáva na epickú cestu, od skromnej kováčskej kováčne až ku kráľovskému dvoru’ a hľadá zmysel života v tomto krásnom, ale krutom stredovekom svete

dočítame sa v tlačovej správe

Vo Warhorse pripravili príbeh o láske a pomste. Máme prežiť život očami a činmi Henricha, mladého muža na výprave za pomstou svojich zavraždených rodičov. Jeho príbeh – ilustrovaný viac ako piatimi hodinami filmových záberov – ho prevedie od ctižiadostivého bojovníka až po rebela, skríži mu cestu s charizmatickými postavami a prežije nezabudnuteľné dobrodružstvá, keď sa postaví uhorskému kráľovi Žigmundovi Luxemburskému a jeho obávaným spojencom.

Vaše činy budú utvárať Henrichov osud a to, ako naň bude reagovať svet. Dostaneme možnosť prispôsobiť vzhľad, zručnosti a vybavenie. „Cestujte po zemi a venujte sa jedinečným činnostiam, ako je kováčstvo a lukostreľba, aby ste sa skutočne ponorili do tohto živého regiónu Európy, ktorý si bude vaše činy pamätať, a to navždy,“ dočítame sa ďalej. Príbeh sa bude odohrávať v rozsiahlych mestách aj na vidieku, zatiaľ čo budeme preskúmavať bohatú krajinu s krčmami, kúpeľmi, hradmi a ďalšími pamiatkami.

Čo sa súbojov týka, tak naďalej je kladený dôraz na autentické spracovanie, aby sme pocítili stret ocelí a vnútorný boj pri napínavých bitkách. K dispozícii bude rad autentických zbraní a bojových štýlov, ktoré vyhovejú každému hráčovi. Pešo, na koni alebo skryto sa môžete špecializovať na elegantné ovládanie meča, brutálne tupé zbrane alebo smrtiace útoky z diaľky. Podľa slov vývojárov budú súboje prístupnejšie, ale naďalej verné – od elegantného šermiarstva po smrtiace strelné zbrane, ako sú novo pridané kuše či rané zbrane na strelný prach.

- Reklama -

Toto všetko a oveľa viac sa bude odohrávať na dvoch mapách, ktoré sú celkovo dvakrát väčšie ako tá pôvodná. Prvá mapa zahrnie Český raj s majestátnym hradom Trosky. A potom zavítame do Kutnej Hory.

Kingdom Come: Deliverance 2 vyjde v tomto roku na PC (len digitálne), PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Na hre pracuje viac ako 250 ľudí a má byť vo všetkých smeroch lepší a väčší ako jednotka. A dobrá správa na záver. Budú nielen české titulky, ale aj český dabing!

Na záver dodajme, že veľké odhalenie českému štúdiu veľmi nevyšlo. Už dopoludnia totiž unikol trailer s dátumom vydania.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x