Xbox bude kupovať aj ďalšie štúdiá aby nakŕmil Game Pass

Michal Frajkor Michal Frajkor

Šéf Xboxu, Phil Spencer, sa tak vyjadril v rozhovore. Získanie značky ZeniMax Media a tým pádom aj štúdia Bethesda bol len začiatok. Za túto akvizíciu Microsoft zaplatil 7,5 miliardy dolárov a okamžite z toho začal ťažiť. Iba niekoľko hodín po oznámení tohto obchodu do Game Passu prišli niektoré hry od Bethesdy.

Bethesda nebola posledná

V nedávnom rozhovore sa Phil Spencer vyjadril, že kúpa Bethesdy určite nebola posledná. Keďže ich predplatná služby Game Pass je neustále vo vývoji, potrebuje aj nové tituly. Tie si chce Xbox zabezpečiť získaním ďalších štúdií. Phil hovorí, že Xbox bude neustále nasledovať svoj plán ďalej rozvíjať službu Game Pass a zisk nových štúdií je pre tento plán kľúčový.

- Reklama -

Už teraz majú “pre seba” tituly ako The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey, a The Evil Within. To nepochybne poteší nejedného Xbox fanúšika, no Xbox chce ísť ďalej. Predplatné Xbox Game Pass už teraz ponúka bohatú knižnicu hier. Vyberie si naozaj každý, či už fanúšik akčných hier, závodných, alebo logických. Posledný veľký titul, ktorý do Game Passu prišiel je napríklad Rainbow Six Siege, v ktorom sa čoskoro začne aj Halloweensky event.

Xbox Game Pass nie je len o hrách

Plány Xboxu však nekončia len pri ponuke hier. Vrámci Game Passu získate aj množstvo iných služieb a výhod. Jedna z najznámejších je napríklad cloudové hranie, známe tiež pod názvom xCloud. To je súčasťou predplatného Xbox Game Pass Ultimate. Hrať konzolové a PC hry môžete už aj na zariadeniach s operačným systémom Android. Aj keď Apple nepotvrdil, že cloud gaming od Microsoftu pobeží aj na iOS, Microsoft sa vyjadril, že aplikáciu pre mobilné zariadenia Apple plánujúp vydať niekedy v roku 2021.

Nám neostáva nič, len čakať, aké štúdio sa presunie pod krídla Microsoftu ako ďalšie. Zdá sa však, že Microsoft by mohol mať v rukáve ešte jedno veľké oznámenie. Sme si však istý, že aj mnoho menších, no za to šikovných štúdií sa stane súčasťou už tak širokého portfólia Xboxu.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x