Xbox bude už čoskoro transparentnejší v zbere dát

Mário Gurský Mário Gurský

Xbox One zbiera dáta od hráčov rovnako ako to bude robiť Series X a Series S, a tak, ako to robí aj väčšina zariadení, ktoré sa môžu pripojiť na internet. Microsoft sľubuje, že bude transparentnejší pokiaľ pôjde o to, aké údaje sa budu zhromažďovať a k čomu sa budú používať.

Viac informácií

Ako poukazuje portál GameSpot, v príspevku Dave McCarthy v Xbox Wire, korporátneho viceprezidenta Xbox Operations, boli niektoré z týchto zmien načrtnuté. Používatelia konzoly obdržia prehľad požadovaných diagnostických dát. Pôjde o zozbierané údaje, ktoré budú vysvetľovať podrobnosti načo sú používané.

- Reklama -

Hráči budú mať taktiež možnosť si vybrať či budú chcieť zdielať diagnostické dáta alebo nie. Všetko to bude záležať na preferencii samotného používateľa Xboxu. Po aktualizácii 10. novembra, čo je aj dátumom vydania konzol novej generácie Series X a S sa hráčom zobrazí následujúca tabuľka.

Tu je zoznam diagnostických dát, ktoré Microsoft bude zbierať:

  • Podrobnosti o chybách, ktoré by mohli zabraňovať spúšťať hry a aplikácie
  • Podrobnosti o úspešných a neúspešných nastavení, ktoré vám bránili v používaní samotnej konzoly
  • Podrobnosti o úspechu a neúspechu aktualizovania softvéru a ďalších chybách konzoly

Xbox tiež prestane zhromažďovať dáta z akýchkoľvek hlasových vyhľadávaní a tak isto aj z prevodu reči na text. Xbox je už nejakú dobu dosť otvorený ohľadom toho, aké údaje sú zdielané. Series X a Series S budú pri vydaní stáť 499 € a 299 €.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x