Xbox Game Pass bude dostupný aj na mobiloch

Michal Frajkor Michal Frajkor

Microsoft posúva hranice svojho Xbox Game Pass ešte ďalej. Už tento september (září) si budete do svojich mobilných telefónov s operačným systémom Android a iOS nainštalovať Game Pass a hrať tak vyše 100 titulov pohodlne na cestách, alebo len tak, doma.

Tieto informácie pochádzajú z oficiálneho Xbox blogu, v ktorom sa píše, že Xbox Game Pass bude dostupný pre mobily už 15.9., čo je naozaj o chvíľu. Xbox tvrdí, že cloud gaming, ktorý je zahrnutý v Game Passe, je ďalším krokom ako nás – hráčov, priviesť k novým zážitkom. Podľa Xboxu by sme za naše peniaze mali získať maximum možností a preto sa snažia odstrániť akékoľvek bariéry v hraní hier.

- Reklama -

Project xCloud, ktorý zabezpečuje cloudové hranie týchto hier, bude dostupný v predplatnom Xbox Game Pass Ultimate úplne zadarmo a bez zvýšenia ceny. Hráči tak budú mať možnosť zahrať si tituly ako Minecraft Dungeons, Destiny 2, Tell Me Why, Gears 5, Yakuza Kiwami 2 a mnoho ďalších, v podstate kdekoľvek.

Game Pass má však výhodu aj v tom, že ponúka tituly od štúdií Microsoftu hneď v prvý deň vydania. Podobne to bolo aj v prípade Minecraft Dunegons (recenzia tu), Gears 5, The Outer Worlds alebo novinky Grounded, ktorej sa výnimočne darí.

Príspevok na oficiálnom blogu tiež hovorí, že všetky vaše achievementy, zoznam priateľov, uložené hry a celý váš profil bude dostupný aj v mobilnej verzii Game Passu. Xbox Game Pass Ultimate bude pri štarte dostupný v 22 krajinách, no nás zaujíma hlavne Česká republika a Slovensko. Tie sa v zozname nachádzajú, takže nemusíme mať strach.

- Reklama -

Zdroj: Xbox

- Reklama -
5 komentárov
5 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] Už dlhšie sa hovorí aj o tom, že je pre Microsoft stratový, túto tému sme pokryli v tomto článku. Nakoniec vás môže zaujímať aj novinka o tom, že Game Pass príde v septembri aj na mobilné zariadenia. O tom sa zas viac dočítate v tomto článku. […]

trackback

[…] Okrem toho, zakúpením verzie Designed for Xbox získate aj 14 dňový Game Pass Ultimate. […]

trackback

[…] služba Microsoft xCloud nebude dostupná pre zariadenia Apple s iOS. Spoločnosť má striktné pravidla, ktorými si musí […]

trackback

[…] Xbox Game Pass bude dostupný aj na mobiloch […]

trackback

[…] plánovaným spustením, ktoré je naplánované až na 15. september je ale xCloud streamovacia služba dostupná na Android zariadeniach už dnes prostredníctvom […]

Naša relácia

- Reklama -
5
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x