Xbox Series X a Series S zverejnilo podrobné špecifikácie

Mário Gurský Mário Gurský

Spoločnosť Microsoft oficiálne zverejnila podrobné hardvérové špecifikácie pre Xbox Series X, tak aj pre Xbox Series S. Ide o určité špecifikácie, ktoré sa v traileroch na nové konzoly nezmieňujú.

WiFi

Podrobnejší zoznam špecifikácii potvrdzuje, že obe konzoly novej generácie Xbox Series X a Series S budú vybavené dvojpásmovou anténou 802. 11ac. Znamená to, že obe konzoly sú určené skôr pre špecifikáciu WiFi 5, ako rýchlejší, moderný WiFi 6.

- Reklama -

Ide o rovnakú špecifikáciu, ako pri konzolách Xbox One X a One S a Sony konzolou PlayStation 4 Pro. Inými slovami sa jedná o súčasný štandard WiFi prijímač, nie o vylepšený štandard novej generácie. Rozhodne je to sklamanie. Vzhľadom k výkonu aké konzoly poskytujú.

USB porty

Ako spomína portál VG247, v zozname je ďalej uvedené, že obe konzoly Xbox Series X a Series S budú obsahovať tri porty USB 3.1 prvej generácie. Táto informácia zas zabíja sny mnohých, ktorý dúfali v port USB-C. USB 3.1 Gen 1 je len iný názov pre štandardný USB 3.0 s dátovou rýchlosťou 5 Gbit / s a prenosovou rýchlosťou až 500 MB / s.

Aj keď rozdiel v rýchlosti je slušný, v konečnom dôsledku na tom nezáleží. Obe konzoly Series X a Series S budú obsahovať rozširujúci port pre NVMe SSD, ktorý odpovedá rovnakej rýchlosti ako internému SSD disku.

- Reklama -

Stále budete môcť používať štandardné záložné disky s USB portom pri hraní hier z aktuálnej generácie, alebo na ne jednoducho zálohovať hry z tej novej, ktoré momentálne nehráte. Hry z novej generácie idú hrať však len na nových ultra rýchlych SSD, či už internom alebo externom. 10. november je deň, kedy Xbox Series X a Xbox Series S vychádzajú.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x