XDefiant od Ubisoftu neprešiel certifikáciou. Hra tak bola odložená

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Ubisoft bol nútený odložiť štart bezplatnej first-person strieľačky XDefiant. Hra totiž neprešla certifikačnými testami spoločností Microsoft a Sony. Bez nich nemôže žiadna hra na Xboxe Series X/S, Xboxe One, PlayStation 5 a PlayStation 4 vyjsť.

XDefiant sme si v plnej verzii mali pôvodne zahrať počas tohtoročného leta. Podľa výkonného producenta Marka Rubina to teraz vyzerá na vydanie koncom septembra, najneskôr do konca októbra tohto roku. Záleží na tom, kedy a za akých podmienok hra prejde certifikáciou.

- Reklama -

Predložená bola Microsoftu a Sony na konci júla, ale v polovici augusta sa dozvedeli, že neprešla. Keď na druhý pokus prejde bez podmienok, tak bude spustená v polovici až na konci septembra. Pokiaľ ale prejde v podmienenom stave, tak Ubisoft bude musieť pripraviť day one patch, ktorý nedostatky zohľadní, čo by znamenalo posun na začiatok/polovicu októbra.

Problém sa našťastie netýka hrateľnosti, ale nedodržania predpisov. Tie súvisia so systémami a celkovým zážitkom, ktoré Microsoft a Sony očakávajú od hier na svojich platformách. Ako príklad uviedol správu trofejí a achievementov.

XDefiant mal pôvodne v názve Tom Clancy’s, ale neskôr Ubisoft názov skrátil, ale naďalej ide o 6v6 strieľačku, ktorá využíva prostredie a postavu z iných Tom Clancy’s titulov, vrátane The Division, Ghost Recon a Splinter Cell.

- Reklama -

Hra bude spustená pre PC a posledné dve generácie konzol PlayStation a Xbox, pričom na PS4 a Xbox One má podľa skorších informácií vyjsť neskôr. To sa ale možno s týmto predĺžením zmenilo.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -