Zatkli členov prominentnej pirátskej videohernej skupiny Team Xecuter

Mário Gurský Mário Gurský

Členovia nadnárodnej pirátskej skupiny pre videohry, Team Xecuter, čelia viacerým obvineniam z trestnej činnosti. Túto informáciu dnes oznámilo americké štátne zastupiteľstvo v západnej ćasti Washingtonu. Max Louran, Yuanning Chen a Gary Bowster boli obvinení z 11 trestných činov, vrátane spiknutia za účelom prania špinavých peňazí.

„Títo obžalovaní boli údajne vodcovia notoricky známej medzinárodnej zločineckej skupiny. Roky získavala nelegálny zisk z pirátstva s videohrami amerických spoločností,“ uviedol Brian Rabitt, úradujúci zástupca generálneho prokurátora kriminálnej divízie ministerstva spravodlivosti. „Tieto zatknutia ukazujú, že ministerstvo bude chytať hackerov, ktorí sa snažia využiť duševné vlastníctvo amerických spoločností pre finančný zisk bez ohľadu na to, kde sa môžu nachádzať.“

- Reklama -

Team Xecuter známy pre vydávanie softvéru Homebrew pre rôzne systémy ako napr. Nintendo Switch a 3DS, sa skladá z viac než dvanásťčlennej skupiny z celého sveta. Obžaloba uvádza, že skupina občas zakrývala svoju nezákonnú činnosť pod údajnou podporou herných nadšencov, ktorí chceli navrhnúť vlastné videohry pre nekomerčné použitie.

Títo obžalovaný si zarábali kradnutím a predajom intelektuálneho vlastníctva iných vývojárov. Dokonca zachádzali tak ďaleko, že ich donútili zaplatiť licenčný poplatok za hranie ukradnutých hier,“ povedal americký právnik Brian Moran. Informácie priniesol portál GameSpot.

Americká prokuratúra konštatuje, že zatiaľ ide stále len o obvinenia a obžalovaní zatiaľ neboli odsúdení. Prípad vyšetruje spoločne s FBI a vnútornou bezpečnosťou. Louarn a Bowser boli zatknutí minulý mesiac v zahraničí.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x