Zdá sa, že pre najoddanejších fanúšikov Projektu L „zajtrajšok“ nikdy nepríde

Mário Gurský Mário Gurský

Byť fanúšikom od prvého dňa je niekedy náročná úloha. Hrám, najmä v dnešnej dobe, chvíľu trvá, kým rozkvitnú do dokonalého zážitku, ktorým majú byť. No Man’s Sky, Warframe a dokonca aj Fortnite. Tie prvé dni môžu byť ťažké. Pre tých, ktorí sa na hru upnú ešte pred jej vydaním, však môže byť situácia obzvlášť hrozivá. Pre fanúšikov Project L v deň nula vznikla na oficiálnom serveri Discord hry zvláštna tradícia.

„Máme bota Discordu, ktorého vytvoril Tristan, jeden z moderátorov servera. Zaznamenáva dni, ktoré uplynuli od chvíle, keď spoločnosť Riot Games naposledy zverejnila informácie o Projekte L. V podstate, čím viac času ubehlo bez noviniek, tým častejšie sa začalo objavovať slovo „zajtra““.

- Reklama -

Keď sa pozriete späť do histórie správ na serveri Project L discord, môžete nájsť doslova roky kopírovania a diskusií. Už v novembri 2021 vidíte prototyp tradície zajtrajška, v ktorom sa používateľ Exael pýta „je zajtrajšok dňom“, aby ho záhadný vymazaný používateľ zostrelil jednoslovnou odpoveďou: nie. Uplynú mesiace, kým dôjde k ďalšej oficiálnej aktualizácii.

Až koncom roka 2022 sa začne prejavovať zajtrajšie vysielanie. Každý deň niekto privolal bota, aby uviedol, koľko dní uplynulo od poslednej aktualizácie, a každý deň by niekto žartovne ubezpečil, že ďalšia aktualizácia príde zajtra. Začiatkom roka 2023 by tento trend udržiavali viacerí používatelia. Rýchlo sa posunieme do dnešných dní a je to pokračujúci vtip, ktorý prijali všetci.

Pokiaľ ide o pôvodcu, je ťažké určiť vinníka. Uplynulo príliš veľa času a vďaka veľkej skupine fanúšikov, ktorí ho prijali, zostáva pacient nula tohto konkrétneho trendu záhadou. Shura uvádza: „V súčasnosti je to tak. Bohužiaľ, nie som si úplne istý, po tom, čo som videl, ako sa do tohto vtipu zapojilo viacero členov, bolo ťažké sledovať, kto bol prvý.“

- Reklama -

Bez ohľadu na to, kto s tým začal, výsledok tohto bežiaceho vtipu je jasný. Húf ranných vtáčat, ktoré majú jedno spoločné – hlad po aktualizáciách. V kombinácii s marketingovou stratégiou zriedkavých, výbušných aktualizácií o vývoji projektu L to viedlo k tejto zvláštnej praxi.

Keď sa pozrieme späť cez server Discord, najdlhší počet dní sledovaných od aktualizácie bol 255 dní medzi prvým odhalením v rámci osláv Arcane a príspevkom na blogu o vývoji Illaoi. Sú to ľudia, ktorí sú zvyknutí čakať celé veky na drobky informácií – a vybudovali komunitu okolo špekulácií a nádeje, že aktualizácia príde… zajtra.

Čo je Project L?

Project L je nová videohra, ktorá spája žánre akcie, dobrodružstva a hrania rolí. Hra sa odohráva vo futuristickom svete, v ktorom ľudia kolonizovali iné planéty a čelia hrozbám zo strany mimozemských útočníkov, nečestných frakcií a starobylých záhad.

Hráč si môže prispôsobiť vzhľad, zručnosti a vybavenie svojej postavy a preskúmať rôzne lokality, komunikovať s NPC, plniť úlohy a bojovať s nepriateľmi. Obsahuje dynamický bojový systém, ktorý hráčovi umožňuje prepínať medzi útokmi na blízko, na diaľku a špeciálnymi útokmi, ako aj používať gadgety a environmentálne objekty.

Hra má aj režim pre viacerých hráčov, v ktorom sa hráč môže spojiť s ostatnými hráčmi alebo s nimi súperiť online. Na záver dodajme, že autormi hry, o ktorej vieme tak málo informácií, sú vývojári z Riot Games. Teda tí istí, čo vytvorili League of Legends.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -