ARMS

Jozef Beke Jozef Beke

V nasledujúcej recenzii sa pozrieme na pomerne staršiu hru, ale vzhľadom na súčasný stav je to veľmi aktuálny hit. Reč je o hre ARMS zo stajne Nintendo. Názov samotnej hry jasne vystihuje jej podstatu. Nintendo Switch okrem prenosných hier cieli aj na pohybový senzor, ktorý bude potrebný na hranie tejto recenzovanej hry.

Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše, hra sa snaží vydojiť z hráča maximum a preto sa už v úvodných obrázovkách od vás bude vyžadovať odpojenie Switch Joy-Conov od samotnej konzoly. Niet sa čomu diviť. Nintendo opätovne dokazuje, že éra fitness je tu opäť. Samozrejme, môžete si pripojiť Pro controller, ale neodporúčame vám to. Prídete o dávku spálených kalórií.

- Reklama -

Úprimne, každá bojovka je výnimočná svojou vlastnou schémou útokov. Preto sme si v redakcii kládli otázku, ako sa Nintendo popasovalo s daným ovládaním. Tutoriál vám zaberie len niečo okolo 15 minút a hra vás prevedie od základných techník, až po kombináciu tých najzložitejších. Po od-cvičení, môžeme hodnotiť ovládanie na výbornú. Do svalovej pamäti sa nám vrysovalo okamžite. Joy-Cony máte otočené o 45° proti otáčaniu smeru hodín. Jediné aktívne tlačidlá v súboji sú L (skok) a R (rýchly manéver). Všetky vaše ostatné pohyby robíte za pomoci dôkladne prepracovaných senzorov pohybu. Keď chcete urobiť blok, jednoducho prekrížite ovládače. Pravý úder vyvoláte potrasením príslušného pravého Joy-Conu (z vášho pohľadu na východ, kto by nevedel). Počas súbojov sme dospeli k záveru, že my sme pánmi situácie, aj keď sme občas „klepali rezne“. Samovoľne ovládače nič neurobia a preto vás dôrazne upozorňujeme na citlivosť, ktorú si v systémových nastaveniach kedykoľvek môžete prenastaviť.

V súčasnosti hra disponuje 15-timí bojovníkmi. Pre predstavu, v jadre sú si všetky rovnaké. Skok, útok a blok. Ale to čo ich robí jedinečnými, sú ich špecifické útoky. Max Brass bol jeden nami najviac využívaných postáv. Jeho sila spočíva v ramenách, ale na oplátku nepatrí medzi najrýchlejšie postavy. Takto by sme ale mohli hľadať plusy a mínusy u každej jednej postavy, ale o tom táto recenzia samozrejme nie je. Okrem charakteristických vlastností, postavy disponujú aj vlastným typom boxerských rukavíc. V základe majú tri špecifické rukavice, ktoré si môžete obmieňať/kombinovať v rámci pravačky a ľavačky. Nie je to konečné číslo a náhodne v sekcii Get Arms môžete získať ďalšie. Po odohratí mini hry, ktorá sa vám sprístupní, len ak budete vlastniť potrebné množstvo in-game hernej meny. V závere prídu balíčky. Nikde nie je napísane, že práve daná postava musí získať váš obľúbený pár boxerských rukavíc. Kombinácia a variabilita samotného obsahu je takzvane nekonečná.

S každým charakterom prichádza aj nová aréna. Pravdu povediac, nezaznamenali sme výraznejší rozdiel medzi nimi jednotlivo. Áno, dizajn je uspokojivý, ale váš pohľad bude uprený aj tak len na vášho protihráča. Čo na tom, že aréna obsahuje stĺpy, ktoré sa dajú zničiť alebo presne rozmiestnené autá za ktorými sa môžete schovať.  

- Reklama -

Nemusíte sa báť, módov je tu viac ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Všetky módy môžete hrať na split-screene, Online alebo Lan sieti. Zaujímavosťou je Team Fight. Váš partner bude zviazaný s vami provizórnym lanom. Preto platí pravidlo, ak dostáva váš partner na držku, nemôžete urobiť dlhé úskoky. Lano, s ktorým ste zlúčený, vám to nedovolí. Mód V-Ball je poňatí veľmi jednoducho, totižto hráte volejbal v ARMS štýle. Ďalej je tu Hoops, Skillshot, Hedlok Scrable a 1 na 100 protivníkov. Každý jeden mód sme si vyskúšali, ale nezostali sme pri ňom dlhšie ako 15 minút. V hre sa nachádza aj bodovací režim.

Príbeh je len strohou časťou celku, ktorá nachádzate v záložke Grad Prix. Čo nás prekvapilo, je sezóny event, ktorý aj v týchto momentoch prebieha. Hudobný doprovod je dobovo ladení, hra beží stabilne 60 FPS v hand blendovom móde. Presný pohyb dostanete len prostredníctvom odnímateľných Joy-Conov. Škoda, že do pohybového aparatú nezačlenili aj nohy. Naďalej platí, že dvaja sú viac ako jeden a ak máte parťáka do tímu, stačí mu “darovať” jeden controller a krásne si to môžete rozdať v 1v1 móde.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x