Borderlands Legendary Collection

Michal Frajkor Michal Frajkor

Je, myslím, bezpečné tvrdiť, že každý z vás sa už s titulom Borderlands stretol. Ak nie osobne, minimálne aspoň z počutia. Hra sa stala okamžite obľúbenou a vyšla na takmer všetky herné konzoly a samozrejme aj PC. V dnešnej recenzii sa pozrieme na to, ako si poradila nie jedna, ale všetky tri hlavné hry Borderlands na konzole Nintendo Switch.

Pravdou však je, že Borderlands na prenosnú konzolu už vyšiel, a to v roku 2014. Išlo o titul Borderlands 2 na PlayStation Vita. Teraz však prichádza legendárna kolekcia všetkých troch hier Borderlands, Borderlands 2 a Borderlands: The Pre-Sequel! Spolu so všetkými DLC na konzolu Switch. Teda takmer so všetkými DLC. To posledné pre Borderlands 2 s názvom Commander Lilith & The Fight for Sanctuary nie je v tejto kolekcii obsiahnuté. Pravdepodobne preto, že ide o DLC, ktoré má spojiť príbeh dvojky s nedávno vydanou trojkou. Tá však, bohužiaľ, na Switch nevyšla.

- Reklama -

Skvelou správou pre majiteľov konzoly Switch je, že kolekciu si nemusíte inštalovať kompletne celú. Môžete si vybrať konkrétnu hru, ktorú si chcete stiahnuť a nainštalovať, takže sa nemusíte báť o svoje voľné miesto v konzole, ktoré je v niektorých prípadoch naozaj vzácnou komoditou.

Ak ste doteraz ešte nemali tú česť spoznať sa so sériou Borderlands, musíme vás upozorniť, že je to veľká škoda. Ak sa to chystáte napraviť, potom vám radi pomôžeme s rozhodovaním. Borderlands je totiž akčná FPS hra s množstvom zábavy, lootu a hlavne zbraní a vylepšení. Naozaj, Borderlands má neuveriteľné množstvo zbraní. Pravdepodobne žiadna zbraň vám nevydrží v ruke dlhšie ako jednu – dve misie. Na výber máte niekoľko postáv, každá má inú špeciálnu schopnosť a inak s ňou budete bojovať. Pri hraní ponúka tri možnosti. Buď budete hrať solo, splitscreen alebo online až s troma ďalšími hráčmi. Ale pozor, čím viac vás v hre bude, tým silnejší budú nepriatelia.

Každá z hier, nezáleží na tom, ktorú budete hrať, vám bude pripadať povedome. Vývojári ich totiž vytvárali tak, aby ste sa v každom ďalšom pokračovaní cítili ako doma. Máte k dispozícii nové zbrane, iné postavy, iný príbeh, ale napriek tomu to všetko vyzerá a správa sa povedome. Prvý Borderlands vám môže pripadať trochu neotesaný a ťažkopádny. Samozrejme, je to prvá hra zo série, no napriek tomu výborná zábava. To sa však stane iba v prípade, že ste už mali skúsenosť s hrami Borderlands. Ak je to pre vás novinka, prvá časť vás bude baviť a môžete sa tešiť na to, že čím ďalej pôjdete, tým lepšie hry budete hrať.

- Reklama -

Napriek tomu má prvý Borderlands na Switchi šťastie, pretože dostal niekoľko rôznych vylepšení, ktoré z neho robia oveľa lepšiu hru, než bola tá, ktorá vyšla napríklad na PC v deň vydania. Je stabilnejšia a mnoho nezmyselných vecí vývojári opravili alebo nahradili. Druhý Borderlands vám ponúkne to isté, čo prvý, ibaže na vás čaká ešte viac zbraní a množstvo iných vylepšení, ktoré z hry robia záležitosť, ktorú si jednoducho musíte zahrať. Borderlands 2 môžeme označiť ako hlavného hráča tejto kolekcie a keďže obsahuje všetky, teda takmer všetky DLC, ktoré kedy vyšli, budete ho hrať naozaj veľmi dlho.

Nakoniec na vás čaká Borderlands: The Pre-Sequel! Už názov jasne hovorí, že dej sa odohráva … medzi prvými dvoma titulmi. Môže to byť trošku zložité. Ocitnete sa však na mesiaci a preto ku klasickým herným prvkom pribudol aj kyslík. Ten si musíte kontrolovať. Po mape sú rozmiestnené rôzne gejzíry a budovy, takže by vám to nemalo robiť veľký problém. Zabudnúť na to môžete napríklad pri väčších súbojoch, ale nie je to niečo, čo by hru robilo ťažšou – skôr zábavnejšou.

V každom prípade, väčšina hráčov už asi vie, či sériu Borderlands miluje, alebo nie. Preto nemá veľký význam ísť úplne do hĺbky každej hry. Nejde totiž o novú záležitosť. Dôležité je, ako si hry poradili na konzole Switch. S radosťou môžeme prehlásiť, že bez problémov. Vieme si predstaviť, aké náročné musí byť vytvoriť hru na prenosnú konzolu tak, aby stále vyzerala výborne, mala všetko, čo majú aj jej PC a konzolový bratia a sestry a pritom mala stabilné FPS. Tie sa pohybovali na uzamknutých 30 počas celého hrania.

Nemôžete, samozrejme, očakávať 60fps ako v prípade Handome Collection na PS4 Pro. Ale určite môžete očakávať kvalitnú hru a oveľa lepšiu verziu pre prenosné konzoly, než bol Borderlands 2 na PS Vita. Hra sa na konzole Switch ovláda pohodlne. Vždy, keď testujeme podobnú hru, máme menší strach z toho, ako si hra poradí v tomto smere. Vývojári zvládli aj tento problém na jednotku.

Čo sa týka online hrania, hra funguje skvele, avšak problémom je, že nájdete len veľmi málo ľudí, ktorí hru na Switchi hrajú. Tento port prišiel o čosi neskôr, než by asi mal. Veľa hráčov tieto hry už prešla a len málo z nich sa rozhodlo, že si ho chcú zahrať ešte raz na prenosnej konzole. Stále je to však skvelá hra pre sólo zážitok alebo s priateľmi. Ak sa pre túto kolekciu rozhodnete, ľutovať by ste určite nemali. Diskutabilná je ešte cena. Na druhej strane, je pravdou, že za ňu dostanete tri plné hry a všetky dodatočné DLC, ktoré kedy vyšli. To znamená zábavu na niekoľko desiatok hodín.

Keďže nám začalo leto, chodí sa na dovolenky a leňoší sa na kúpaliskách, v prírode, alebo len tak na záhrade, nie je nič lepšie, než si zobrať so sebou svoj Switch a zahrať si niečo poriadne. Prečo teda nie Borderlands: Legendary Collection?

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x