Nový hrdina, herný mód aj battlepass – prichádza Valorant Act II

Michal Frajkor Michal Frajkor

Po úspešnom štarte plnej verzie hry sa niet čo čudovať, že vývojár Riot Games hneď spúšťa ďalší. Okrem iného na vás v druhom akte čaká aj nový hrdina, úplne nový herný mód a nový battlepass s rôznymi odmenami.

Zoznámte sa s hrdinom Killjoy, veľkým fanúšikom robotov a technológií. Jeho schopnosti sú založené na štyroch doplnkoch. Prvým je Alarmbot, ktorý sa snaží vyhľadať nepriateľov vo vašom okolí. Ak sa mu podarí niekoho nájsť a priblížiť sa k nemu, vybuchne. Druhá schopnosť je Turret. Ak si ju vyberiete, máte možnosť strieľať na nepriateľov v 180 stupňovom uhle. Veľmi nápomocné v prípade, že chcete pokryť široký priestor na mape. Napríklad pri bránení bomby.

Killjoy má v rukáve ešte dve ďalšie doplnky. Jednou z nich je granát, ktorý vyšle do boja tisíce malých mikrobotov. Tie zaručene pripravia vášmu oponentovi horúce chvíle. Na svoju obranu používa Killjoy svoju poslednú schopnosť – Lockdown. Tá umožní na približne 8 sekúnd zadržať všetkých nepriateľov v dosahu. Úplne ako vo väzení. Pre lepšiu predstavu si môžete pozrieť trailer nižšie.

Do hry prichádza aj nový herný mód, Deathmatch. Pravidlá sú viac než jednoduché. Nemáte žiadne špeciálne schopnosti, ani bombu. Musíte si vystačiť iba so zbraňami a neobmedzenými financiami. To vám umožní vymeniť si zbraň vždy po tom, čo sa znovu zrodíte po troch sekundách od zabitia. Každé zabitie nepriateľa vám umožní získať zdravie, ktoré za sebou jeho postava nechá.

Ak sa bojíte, že nebudete mať na mape prehľad, aj na to vývojári v Riot Games mysleli. V tomto móde sa totiž každých 5 sekúnd spúšťa radar, ktorý odhalí pozíciu každého hráča v zápase. Vývojári si od toho sľubujú dynamickejšie zápasy a žiadne “schovávanie” sa.

Víťazom tohto herného módu je hráč, ktorý získa 30 eliminácií, alebo najviac eliminácií za 6 minút. Nečaká na vás ani trest za opustenie zápasu, ten môžete opustiť kedykoľvek. Nedostanete zaň však žiadne XP.

Druhý akt bude na našom území dostupný zajtra ráno. Valorant má naplánovanú údržbu, ktorá začne zajtra o 5. hodine rannej a potrvá približne 4 hodiny. Pokojne sa teda vyspite, keď vstanete, novinky by už na vás mali čakať v hre.

Zdroj: Tlačová správa

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x