The Beast Inside

Michal Frajkor Michal Frajkor

Máme mesiac apríl, v ktorom zažívame aj pokojné veľkonočné sviatky. Prečo si teda v tomto pokojnom období nevyskúšať aj nejakú zaujímavú hru. My sme si pre vás dovolili pripraviť preview na titul s lákavým názvom The Beast Inside. Toto dielo je však zatiaľ len v demo verzii a má ho na svedomí Illusion Ray Studio. Hra sa nachádza momentálne na platforme Steam.

Tento titul sa radí medzi hororové trilery, kde však nenájdete len neustále a dnes už obohrané “jumpscare” prvky, ale atmosferický nátlak na vašu psychiku, logické hádanky a snahu spraviť hru v podstate čo najviac reálnou. Práve táto snaha, takto spracovať hru a priblížiť ju k realite, je úctyhodná a zaslúži si náš herný klobúk dolu.

- Reklama -

Titul, ktorý si naozaj zaslúži patriť medzi hororový a triler žáner musí mať príbeh, ktorý dokáže osloviť, nadchnúť, či doslova chytiť hráčov, aby hru jednoducho len tak ľahko nevypli. Namiesto toho by mali nasávať atmosféru plnými dúškami a vychnutnávať si ju v plnej paráde. Otázka ale znie, je The Beast Inside hodná takejto pozornosti hráčov, má strhujúci a chytľavý príbeh? Odpoveďou je áno.

Hra nám po zapnutí a spustení naservíruje ukážku, v ktorej sa ocitáme v pozícii maniaka, vraha, či nejakého psychicky narušeného sociopata v maske, ktorý sa pozerá na rôzne nástroje, ktorými sa dá zabiť či spôsobiť bolesť. Do toho vidíme aj odseknutú hlavu, v ktorej je zabodnutý nôž a lietajú vôkol nej muchy. Naozaj skvelý začiatok, ktorý určite veští prechádzku ružovou záhradou. V pozadí počujeme ženu, ktorá nás prosí o život, ponúka nám peniaze a prísľub mlčanlivosti, výmenou za jej ušetrený život. V jej hlase počuť číre zúfalstvo, zatiaľ čo my sa pohrávame s hlavou, prezeráme si nôž a následne ako keby nám došla trpezlivosť, berieme si sekeru a útočíme na neznámu ženu.

Tu nás ale čaká prestrih a hra nám hovorí, že sa nachádzame v časovej línií týždeň pred tým, čoho sme práve boli svedkom. Odhaľujú sa nám postavy a to manželský párik Adam a Emma, ktorý sa pravdepodobne presťahovali do domčeka v lese, aby unikli hektickému životu. Čo čert nechcel, Adam nachádza denník bývalého obyvateľa domu, ktorý má už vyše 100 rokov a ukazuje sa, že minulosť bola pekne temná a krutá. Adam sa toho chytá a snaží sa zistiť viac. Príbeh je ozaj chytľavý, napínavý a dodáva veľký potenciál tomuto nervy drásajúcému titulu.

- Reklama -

Graficky je hra naozaj pekne spracovaná. Vývojári sa pohrali s rôznymi detailami a nakoľko sa snažili priblížiť realite, tak aj grafika tomu naozaj zodpovedá. V tomto smere sa nedá v podstate nič vytknúť, iba ak toľko, že slabšie stroje môžu mať seriózny problém v podobe štyroch FPS, či padania hry. Dobrá grafika si hold žiada svoju daň a tu to môžeme vidieť naozaj vo veľkom. Nemôžeme to však považovať ako nejakú veľmi veľkú vadu. Predsa len ide o demo a predčasný prístup, túto hru čaká ešte dodatočná optimalizácia. The Beast Inside má veľmi pekne spracované tiene a niektoré maličkosti, ktoré však vo veľkom dotvárajú efekt reality.

Čo sa týka zvuku, zaujímavý je voice acting, ktorý ale chvíľami nepatrí do špičky a trošku znižuje celkovú úroveň a dojem. Výkon hercov má jednoducho pár múch, ale v každom prípade na niektorých pasážach je viac než dobrý, číže dokáže hráčov aj atmosféricky naladiť. Zvuky rôznych predmetov vedia riadne vydesiť a preto sa nám naozaj páčilo, ako sa s týmto vývojári popasovali. Netreba zabúdať, že hudba a zvuky sú jednými z hlavných pilierov strašidelnej atmosféry a aj to sa vývojárom veru podarilo a mali sme pri hraní zimomriavky. A tak to má byť.

Ohľadom tejto hry je spustená aj zbierka na základe ktorej vývojári hru dokončia (alebo nedokončia). Demo, ktoré sme hrali, má byť de facto ukážkou a upútavkou na hru, ktorej plná verzia nemôže vzniknúť z dôvodu nedostatku financií. Spoločnosť chcela takýmto spôsobom vyzbierať peniaze na dokončenie a nechať na hráčoch, či chcú aby medzi hororové tituly patril aj tento kúsok, alebo nie. Podľa nás by však bola naozaj škoda, ak by táto hra nakoniec vôbec nevyšla.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x