Avatar: Frontiers of Pandora dostal gameplay zábery a spoznali sme aj dátum vydania

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Ubisoft sa podelil o prvý skutočný pohľad na Avatar: Frontiers of Pandora, dobrodružnú hru z pohľadu prvej osoby, v ktorej hráči prevezmú úlohu Na’vi vycvičenej RDA. Hra Avatar od spoločnosti Ubisoft vyjde 7. decembra 2023.

Spolu s novým trailerom, ktorý konečne zdieľa podrobnosti o príbehu Avatara, sa Ubisoft podelil aj o rozbor hrateľnosti, ktorý približuje svet Frontier of Pandora. Hlavnou postavou strieľačky z pohľadu prvej osoby bude Na’vi, ktorú uniesla a vychovala RDA a vycvičila ju na boj proti vlastnému ľudu.

- Reklama -

Po tom, čo RDA opustí Pandoru, nemenovaná Na’vi znovu objaví svoj domovský svet a spojí sa so svojím na’vi dedičstvom, naučí sa využívať na’vi zbrane a zručnosti prežitia a zdokonalí ich pre prípad, že sa RDA nevyhnutne vráti na Pandoru.

Hra pripomína inú strieľačku s otvoreným svetom, Far Cry od Ubisoftu, v ktorej sa hráči musia vydať na Pandoru a zničiť pevnosti RDA roztrúsené po celej planéte. Hráči môžu používať kombináciu zbraní Na’vi, ako sú luky a palice, a zbraní RDA, ako sú guľomety a raketomety.

Hráči budú tiež musieť loviť zvieratá, aby si mohli uvariť jedlo, ktoré udrží Na’vi v boji proti RDA, a komunikovať s Eywou, aby získali nové schopnosti a zlepšili svoje na’vi schopnosti. Bude tiež možné spojiť a pomenovať ikrana, čím získate vzdušného koňa na cestovanie po Pandore, a stromy schopností zlepšia pohyb, schopnosť jazdiť na koňoch a ďalšie.

- Reklama -

Podľa Ubisoftu bude dlho očakávaná adaptácia obsahovať kooperáciu pre jedného a dvoch hráčov a je navrhnutá tak, aby „maximálne využila konzoly novej generácie“.

Avatar: Frontiers of Pandora sa považuje za kánon k filmu Avatar: Way of Water a Ubisoft Massive spolupracuje s tímom Jamesa Camerona na plnohodnotnej realizácii interaktívnej verzie západnej hranice, ale v hre bude vystupovať úplne nová postava a nie je jasné, či sa v hre stretneme s Jakeom alebo Neytiri. Viac podrobností sa však dozvieme, keď sa bude blížiť dátum vydania.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -